Dacia připravuje nové kombi s designem, který stávající zákazníci nepoberou. Značku to buď položí, nebo vynese na vrchol

První záběry nové Dacie kombi zveřejněny, bude postavena na prodloužené platformě nového Dusteru. Jak bude C-Neo konkrétně vypadat, jaké motorizace přinese a kdy přijde nový model na trh?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nová Dacia má zatím pracovní název C-Neo a měla by nahradit Renault Megane kombi, jehož výroba již byla ukončena. Tato Dacia by se měla stát cenově dostupnějším konkurentem k vozům Opel Astra a Peugeot 308 a její základní cena se bude pohybovat těsně pod půl milionem korun.

Futuristické i hranaté kombi

Nové kombi bude v zásadě větším bratrem modelu Dacia Jogger. Oproti němu však získá prostornější interiér, větší zavazadlový prostor a vůz bude dlouhý přibližně 4,6 m. Jeho nejbližším příbuzným bude ovšem crossover Dacia Bigster, který automobilka slibuje přinést na trh v roce 2025, tedy o rok dříve než C-Neo.

Externí podoba vozu Dacia C-Neo zůstane zachována v novém firemním designu a podle dostupných vizuálů budou vzhledu nového kombi dominovat výrazně hranaté tvary. Světlomety získají propojení pomocí velmi pohledné diodové linie korespondující se znakem Dacia. Spolu s informacemi o novém kombi od Dacie se objevily také informace o verzi sedan, ale ta zatím nebyla potvrzena.

Mild-hybrid, hybrid i plyn

Každopádně všechny verze modelu C-Neo budou hybridní. V nejnižší verzi má být nové kombi osazeno 48V mild-hybridním agregátem založeném na 1,2litrovém přeplňovaném benzinovém motoru o celkovém výkonu 140 koní. Očekává se také verze v plynovém provedení, která má rozšířit portfolio variant C-Neo.

Dražší modifikace nabídnou plně hybridní pohon s 1,8litrovým čtyřválcovým motorem, které ve spolupráci s elektromotorem přinesou celkový výkon 160 koní. Očekává se, že tato varianta bude k dispozici také s pohonem všech čtyř kol.

V rámci aktuální poptávky po vozech Dacia lze předpokládat, že i po nových modelech Bigster a C-Neo bude mezi zákazníky velký zájem. Doufejme, že na budoucích modelech budou odladěné všechny nedostatky, které dosavadní vozy Dacia provázely. Kvalitnější materiály i zpracování by si novinky značky Dacia rozhodně zasloužily. Otázkou je, zda to bude v rámci avizovaných nízkých pořizovacích cen vozů Dacia možné.  

Plánujete si koupit jeden z nových modelů Dacie? Z jakých důvodů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články