Další město zakazuje koloběžky. Tentokrát hrozí i vězení

                   

Elektrické koloběžky mohou být celkem praktickým dopravním prostředkem. Z důvodu nezodpovědnosti majitelů nebo těch, kteří si ji jenom půjčí dochází k tomu, že jsou často ohrožováni chodci a že se koloběžky pletou tam, kde nemají. Městům postupně dochází trpělivost a jedním z těch posledních je i Singapur.

Zákaz jízdy na chodníku

Singapur sice nechce koloběžky úplně vykázat z bran města, ale vydal nařízení, kdy nikdo na elektrické koloběžce nesmí vjet na chodník. To je zakázáno. Jedinou možností přepravy na těchto dopravních prostředcích mohou být silnice. To se jezdcům mnohdy nelíbí, jelikož podle nich je auta mohou výrazně ohrožovat. Zároveň si však neuvědomují, že na chodnících to jsou právě oni, kdo ohrožuje ostatní.

Obrovský peněžitý trest a klidně i vězení

Singapur se od ostatních měst které bojují proti koloběžkám liší ještě další věcí. A to samotnými sankcemi. Základem je jako všude pokuta, která činí až 2 000 singapurských dolarů. To v přepočtu znamená pokutu ve výši až 34 000 Kč. Jde o jeden z nejtvrdších postihů, které aktuálně existují v rámci boje proti elektrickým koloběžkám.

A nejde o postih jediný, jelikož dokonce může dojít k situaci, že její řidič chycený na chodníku může skončit dokonce i ve vězení. A to na dobu až 3 měsíce. To už může být celkem motivující argument proto, aby se nevjíždělo na chodník.

Postihy hrozí také prodejcům

Singapur se navíc rozhodl zaměřit i na samotné prodejce elektronických koloběžek. Pokud už je prodávají, tak ať nabízejí jenom kvalitu. Pokud by se zjistilo že je prodávána elektrická koloběžka bez potřebných certifikátů, může hrozit pokuta ve výši až 5 000 singapurských dolarů (asi 85 000 Kč) a dále taktéž pobyt za mřížemi, který může být v délce až 3 měsíce. Tímto krokem chce město zabránit výskytu různých modifikovaných verzí, které nemají potřebné bezpečnostní prvky či nabízejí podstatně vyšší rychlost jízdy, než by měly.

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články