Proč v autě vozit prázdný obal od Pringles? Tenhle zlepšovák je opravdu vynikající, sami jsme ho vyzkoušeli

Uzavíratelný obal od brambůrků dokáže v autě výborně posloužit na každodenní bázi. Vysvětlíme si, proč tento zlepšováček chválí tolik řidičů, a především řidiček.

i Zdroj: Jiří Louthan pro AutoŽivě
                   

Co si představíte pod takovým pojmem „obal“ od brambůrků? Samozřejmě pytlík, že? Od Bohemia Chips, Lays nebo těch krásně mastných tzv. hospodských, které miluje velká část našeho národa včetně mě. Takové brambůrky jsou třeba u televize přímo mor. Chroupete pomalu jeden za druhým, dokud nenahmatáte v sáčku už jen holé dno. Ale tenhle obal na mysli nemáme. Je tu ještě jeden a daleko praktičtější. Totiž od chipsů s názvem Pringles.

Pringlesky se již léta prodávají v takových těch válcových tubusech, jimž někdo říká plechovky. Ony to dříve plechovky vlastně byly, to až v nedávné době byly nahrazeny kombinací jakéhosi kartonu (prostě tvrdého papíru) a hliníkové fólie. Ale užitek tyto snadno a dobře zavíratelné krabičky nabízejí stále. A právě v autě mají své místo u mnoha českých řidičů již dávno.

Pozor na zdraví a mastnotu v interiéru

Samotné brambůrky jako takové coby kvalitní potravinu do auta doporučit nelze. Tuk, sůl, minimum bílkoviny a nulový obsah vitamínu opravdu není to, co by nám za volantem dodalo kvalitní energii nebo náš organismus jakkoli obohatilo. K takovému účelu bychom nalezli jiné, zdravější, a dokonce i chutnější potraviny.

i

Navíc konzumace brambůrků v autě holýma rukama způsobí hned dvojí negativní efekt. Jednak si mastnýma rukama od chipsů zapatláte ovládací prvky vozu, područky, dotykové displeje apod. A navíc vám drobečky, nebo chcete-li drobné částice z brambůrků, napadají do klína, na podlahu vozu a do dalších míst, kde je mít nechcete.

Úspěšně odzkoušeno v praxi

Ale přesto, že nedoporučujeme jíst brambůrky za volantem, prázdné tubusy od Pringlsek vám v kokpitu auta vozit naopak doporučíme, a rádi. Sami je totiž s mými kolegy už dlouhou dobu s nadšením používáme. K čemu nám slouží? Je to přímo fantastický odpadkový koš. Zatímco dříve nám všechny drobné odpadky končily v přihrádkách ve dveřích, kastlících před spolujezdcem a u řadicí páky, případně na zemi na místě spolujezdce, tak od té doby, co používáme obaly od Pringles, máme ve voze uklizeno. Máme z toho radost nejen my sami, ale také naše drahé polovičky a další pasažéři, kteří jsou občasnou součástí cestování naším vozem.

Rozhodně velké balení, malé nestačí

Předně, pokud budete chtít vyzkoušet tenhle náš tip, zapomeňte na malé balení Pringles. Ta dóza je zbytečně malá a museli byste ji velmi často vyprazdňovat. Daleko vhodnější je velké balení v podobě vysokého tubusu. Ten už dokáže pojmout odpadky třeba i za týden, nebo dokonce za ještě delší období. To je ale pochopitelně individuální. Někteří lidé v autě ze zásady nic nejedí, jiní zase vozí v autě děti a ty dokáží vyprodukovat v autě doslova kvantum odpadků i za krátký časový úsek.

iZdroj: Jiří Louthan pro AutoŽivě

Jen se rozhlédněte po svém autě. Schválně, jak velkou sbírku nejrůznějších odpadků se vám podaří objevit v zákoutí interiéru. Použité papírové kapesníčky, obaly od žvýkaček, tyčky od lízátek, dřívka od nanuků, parkovací lístky, obaly od baget, zmačkané kelímky od kávy, ohryzky nebo slupky od ovoce – to všechno a mnohem více je obvyklou součástí přihrádek, schránek i podlah našich automobilů. A přitom to všechno se pohodlně vejde právě do tubusu od chipsů, který pak stačí zavřít víčkem – a je uklizeno.

Vysypat, nebo vyhodit? Je to na vás

Co se týče vyprazdňování odpadků z „pixly“ od brambůrků, tak to už je zase věc, již má každý z nás jinak. Někteří řidiči ji prostě po maximálním naplnění celou vezmou a i s odpadky vyhodí do popelnice. Jiní ale obsah obalu do popelnice jen vysypou, vyklopí či vyklepou. A obal od Pringles jim slouží uspokojivě dál. Jsou to samozřejmě většinou ti, kteří si Pringlesky běžně nekupují a museli by tak činit právě za tím účelem, aby mohli využívat jejich prázdné obaly.  

Šikovný formát s neprůhlednou stěnou

Každopádně formát tohoto obalu je právě do auta dosti praktický. Jak tvarem, tak rozměrem. V některých vozech se přesně vejde do držáků na nápoje. Někdo je vozí v otevřené schránce v rámci područky u řadicí páky. Ale téměř v každém autě se tubus vejde do předních dveří namísto 1,5litrové láhve s pitím. Na všech těchto místech máte tento odpadkový košík pěkně dostupný a snadno do něj vložíte další a další odpadky, dokud nebude plný a určený k likvidaci nebo vyprázdnění. 

iZdroj: Jiří Louthan pro AutoŽivě

Patrně by bylo možné nádobu na odpadky do auta zakoupit na internetu, ale proč za takovou banální záležitost utrácet stovky korun. Obal od brambůrků bohatě postačí, a navíc nevypadá ve voze špatně. Vaši spolujezdci si budou možná myslet, že jste na brambůrkách závislí, když u vás uvidí jejich obal permanentně. Ale co je uvnitř, o tom vědět nebudou. A to je další výhoda této minipopelnice. Že v ní na rozdíl od klasických plastových či přímo mikrotenových sáčků nejsou odpadky vidět.

Máte nějaký vlastní fígl na odpadky v autě?

Zdroj: ADAC
Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články