10 nejhorších aut podle Jeremyho Clarksona. Neřeší výkon ani původ, zkritizuje vše. Je mezi nimi i Škoda?

Populární moderátor známého automobilového televizního pořadu sestavuje vlastní žebříčky aut. Ty nejlepších, ale i těch nejhorších.

i Zdroj fotografie: TopGear, Škoda
                   

Kdo zná TopGear, zná i Jeremyho Clarksona. Jeho břitký humor, i nekorektní hodnocení aut. A také ví, že před lety byl Jeremy zcela nadšeny ze Škody Yeti. Bohužel nadšení pro naši značku vyprchalo. Clarkson nenechal nit suchou na Superbu, a v roce 2020 dokonce zařadil mezi svá neoblíbená auta Škodu Kamiq. Zda se do žebříčku absolutně nejhorších aut Jeremyho Clarskona nějaký model značky Škoda dostal, můžete posoudit sami. A „výherce“ vás asi překvapí.

Moderátor neřeší výkon ani původ, zkritizuje vše

iZdroj fotografie: Nissan

Nissan GT-R

Ikona nejenom mezi japonskými sporťáky, ale v rámci ultimativních aut z celého světa vůbec. Pro některé příznivce je toto kup s pohonem všech kol a přeplňovaným šestiválcem modla. Jeremy o něm však prohlásil, že je příliš nebezpečný na to, aby jezdil vysokou rychlostí. 

iZdroj fotografie: Zenos

Zenos E10

Britský sporťák vyráběný v malých sériích v letech 2015 až 2016. S maximálně asketickou konstrukcí, aby bylo dosaženo nejlepšího poměru výkonu a hmotnost. A bez silniční homologace, pouze pro závodní okruh. Clarkson auto kritizuje, protože nemá okna, dveře, sluneční clony a koberečky. Jednou prohlásil, že viděl tužky, které jsou lépe vybavené než Zenos. 

iZdroj fotografie: Volkswagen

Volkswagen Scirocco 2.0 TDI 

Na trh uvedený na trh v letech 2008 až 2017.  Tento automobil je Jeremym popisován jako anomálie – má vzhled sportovního vozu v kombinaci s motorem rodinné dodávky. Týden za volantem mu prý auto stále připomínalo Volkswagen Golf GTI, do kterého chtěl přesednout.

Na frak dostala i dekády cizelovaná ikona

iZdroj fotografie: Porsche

Porsche 911

Jako kdyby neexistovalo žádné racionální vysvětlení, Jeremy Clarkson prostě nemá Porsche 911 rád. Možná protože ho považuje za oslavu VW Beetle. 

iZdroj fotografie: Ford

Ford Thunderbird

Klasické americké auto z padesátých let minulého století má podle Jeremy příliš ubohý design. A tečka. Asi jde o něco osobního

iZdroj fotografie: Ferrari

Ferrari F50 

Britský novinář udělil tomuto vozu poměrně stručné zhodnocení. S ohledem na vzhled jde podle něj o nejhorší Ferrari historie.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Rolls-Royce Corniche

Je z let 1971 až 1995 a Clarksonem je kritizován za jeho nespolehlivost.

iZdroj fotografie: Audi

Audi Q8

Podle Jeremyho Clarksona jde o zbytečný produkt v nabídce Volkswagenu. Je postaven na stejném základě jako Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg, Bentley Bentayga a Lamborghini Urus. Stačí prý odstranit pár detailů a je od nich k nerozeznání. 

iZdroj fotografie: Mini

Mini 1499 GT

Omezená série kultovního Mini zklamala Clarksona nedostatkem sportovního ducha. Motor o objemu 1,6 litru, byť je vybaven turbodmychadlem, není prý dostatečně výkonný. A ve městě je podle Jeremyho toto Mini tak nepohodlné, že raději člověk chodí pěšky.

iZdroj fotografie: BMW

BMW X1 xDrive25d

Auto, které má Jeremy Clarkson rád ze všech úplně nejméně. Nesnáší levnou platformu s motorem napříč a základním pohonem na přední kola. Dvoulitrový turbodiesel s výkonem 228 prý nemá sílu. Automobil je prý špatný jak ve městě, tak mimo na silnici, má nehezký vzhled a nepohodlná sedadla.

Co myslíte vy, máte stejný názor jako Jeremy Clarskon?

Zdroj: TopGear
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články