Displej nejenom k ovládání. Tesla nabídne videa z Youtube a filmy z Netflix

                   

Vozy Tesla jsou vyhlášené především svým centrálním displejem, přes který se nejenom téměř všem ovládá, ale který má také požehnané rozměry. Kromě již celé řady inovativních a zajímavých funkcí se budoucí majitelé těchto aut budou moci těšit ještě na jednu celkem zajímavou novinku. O jakou půjde? je spojena především se zábavou.

K dispozici bude Youtube a Netflix

Právě tyto dvě služby budou nově integrovány do informačního systému a zájemci si tak mohou užít i mnoho zábavy přímo ve svých vozech. V případě Youtube tak bude možné pustit si jakékoliv video, včetně toho hudebního. Neflix zase nabízí pořádnou dávku filmů a také seriálů. Nutno dodat, že hned po uvedení této novinky se objevila řada spekulací, zda to neovlivní bezpečnost jízdy. Tesla sice má autopilota, ale přesto budou obě aplikace dostupné a funkční jenom, když vůz stojí.

V budoucnu by však mělo být umožněno sledování i za jízdy. Bude však nutní ještě nějakou dobu počkat. Stoprocentní autonomní řízení ještě stále není zákony povoleno a tak má řidič povinnost věnovat se jízdě. Jakmile však budou moci auta jezdit sami, je slíbena možnost spustit si Youtube i Netflix i během jízdy. Na dlouhé cesty rozhodně velmi dobrá volba.

Zábava při čekání

Hlavním důvodem integrace těchto dvou služeb je především snaha pomoci všem řidičům a pasažérům ve chvíli, kdy musí nějaký čas čekat a chtějí si danou dobu zkrátit. Elon Musk dokonce dodává, že díky enormně pohodlným sedadlům Tesly se bude lidem při sledování filmu nebo jakéhokoliv jiného videa sedět pohodlněji, než v jakémkoliv kině.

Bude sledování pohodlné?

Pokud jde o sedadla, tak Elon Musk slibuje, že ano. Co ale samotný displej? Je třeba připomenout, že ve vozech Tesla Model S a Tesla Model X je displej umístěný svisle. To k nějakému zážitku ze sledování rozhodně nepřidává. Právě naopak. Začíná se proto postupně spekulovat o tom, zda v rámci faceliftu obou těchto modelů nedojde k tomu, že bude poloha displeje změněna a že bude umístěn vodorovně.

Právě vodorovné umístění displeje má aktuálně nejmenší vůz značky, a to Tesla Model 3. Zde by samotné sledování mělo být víceméně bez problémů. Vodorovnou obrazovku by měl mít i vůz Tesla Model Y, který však stále ještě nebyl oficiálně představený.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná