Vozy Tesla jsou vyhlášené především svým centrálním displejem, přes který se nejenom téměř všem ovládá, ale který má také požehnané rozměry. Kromě již celé řady inovativních a zajímavých funkcí se budoucí majitelé těchto aut budou moci těšit ještě na jednu celkem zajímavou novinku. O jakou půjde? je spojena především se zábavou.

K dispozici bude Youtube a Netflix

Právě tyto dvě služby budou nově integrovány do informačního systému a zájemci si tak mohou užít i mnoho zábavy přímo ve svých vozech. V případě Youtube tak bude možné pustit si jakékoliv video, včetně toho hudebního. Neflix zase nabízí pořádnou dávku filmů a také seriálů. Nutno dodat, že hned po uvedení této novinky se objevila řada spekulací, zda to neovlivní bezpečnost jízdy. Tesla sice má autopilota, ale přesto budou obě aplikace dostupné a funkční jenom, když vůz stojí.

V budoucnu by však mělo být umožněno sledování i za jízdy. Bude však nutní ještě nějakou dobu počkat. Stoprocentní autonomní řízení ještě stále není zákony povoleno a tak má řidič povinnost věnovat se jízdě. Jakmile však budou moci auta jezdit sami, je slíbena možnost spustit si Youtube i Netflix i během jízdy. Na dlouhé cesty rozhodně velmi dobrá volba.

Zábava při čekání

Hlavním důvodem integrace těchto dvou služeb je především snaha pomoci všem řidičům a pasažérům ve chvíli, kdy musí nějaký čas čekat a chtějí si danou dobu zkrátit. Elon Musk dokonce dodává, že díky enormně pohodlným sedadlům Tesly se bude lidem při sledování filmu nebo jakéhokoliv jiného videa sedět pohodlněji, než v jakémkoliv kině.

Bude sledování pohodlné?
Pokud jde o sedadla, tak Elon Musk slibuje, že ano. Co ale samotný displej? Je třeba připomenout, že ve vozech Tesla Model S a Tesla Model X je displej umístěný svisle. To k nějakému zážitku ze sledování rozhodně nepřidává. Právě naopak. Začíná se proto postupně spekulovat o tom, zda v rámci faceliftu obou těchto modelů nedojde k tomu, že bude poloha displeje změněna a že bude umístěn vodorovně.

Právě vodorovné umístění displeje má aktuálně nejmenší vůz značky, a to Tesla Model 3. Zde by samotné sledování mělo být víceméně bez problémů. Vodorovnou obrazovku by měl mít i vůz Tesla Model Y, který však stále ještě nebyl oficiálně představený.