Dlouhá karanténa způsobila stokilometrový hřbitov vozidel, lidé je přestali používat

                   

Koronavirus ze dne na den změnil naše životy, a to i v souvislosti s automobilismem. Nejenom, že se nové vozy téměř neprodávaly, ale mnohé automobilky dokonce z důvodu obav zastavily výrobu. A zapomínat nelze ještě na oblast turismu, se kterou souvisí půjčování aut. Když nejsou turisté, nemají autopůjčovny odbyt. A kde jejich vozy následně končí?

Na Havaji vznikl hřbitov aut

Hřbitov je možná lehce nadnesené slovo, ale při pohledu z výšky to tak opravdu může vypadat. Havaj je oblíbenou turistickou destinací, kam míří řada lidí z celého světa. A ti chtějí destinaci poznat a tak si pravidelně půjčují vozy. Ty ale nyní nemají být komu půjčeny, a tak musí čekat na své majitele na velkém poli, které nyní skutečně vypadá jako hřbitov aut.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Jsou jich zde desítky tisíc

Pokud se podíváte na obrázky z tohoto místa, je na první pohled zcela jasně vidět, že byznys autopůjčoven rozhodně není malý. Všechna tyto auta by nyní sloužila turistům, kteří ale zatím nepřijeli. Pokud byste chtěli počet aut spočítat, budete velmi překvapeni tím, kolik jich je. Je jich zhruba 18 tisíc, což se může zdát až jako neuvěřitelné číslo. Vozy jsou zaparkovány jeden vedle druhého, aby se co nejvíce ušetřilo místo. Přesto vznikla ohromná plocha.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Na jednom ostrově

Toto obří parkoviště automobilů z autopůjčoven najdete na ostrově Maui a vozy patří řadě místních autopůjčoven, které je dodávají cestovatelům buď už přímo na letišti, nebo třeba do hotelů, kde jsou ubytování. Tyto obrázky jasně potvrzují, jak koronavirus cestovní ruch zasáhl, a tak ukazují, kolik aut je pravidelně v rámci autopůjčoven v permanenci a co může vlastně stát, pokud auta nemají svého zákazníka.

Tento stav bude patrně trvat až do doby, než se na Havaj turisté vrátí a než budou opět chtít půjčit auto. Do té doby budou tisíce vozidel stále dlouhodobě stát na jednom velkém poli, což se pochopitelně může podepsat i na jejich technickém stavu a hodnotě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články