Výběr příplatkových výbav za miliony: Výrobci luxusních aut nabízí ptákoviny, zákazníci je s radostí kupují

Deštník za necelých dvacet tisíc korun jako součást výbavy auta, to je děsivé. Je hrozné, za jaké hlouposti jsou někteří řidiči ochotni zaplatit.

i Zdroj fotografie: Bentley
i Zdroj fotografie: Rolls-Royce
i Zdroj fotografie: Rolls-Royce
i Zdroj fotografie: Porsche
i Zdroj fotografie: BMW
i Zdroj fotografie: Land Rover Range Rover
i Zdroj fotografie: Land Rover Range Rover
i Zdroj fotografie: Rolls-Royce
i Zdroj fotografie: Louis Vuitton
i Zdroj fotografie: Bentley
i Zdroj fotografie: Rolls-Royce
i Zdroj fotografie: Pagani
i Zdroj fotografie: Daimler Maybach
Dalších 9 fotografií
Dalších 9 fotografií
                   

Ten, kdo si koupí Dacii Sandero nebo Hyundai i10 s cenou pod 300 tisíc Kč asi nepočítá s tím, že by v příplatkové výbavě narazil na něco, co by ho finančně srazilo na kolena. Nejdražší položkou v seznamu příplatkové výbavy je barva volitelný lak karoserie, za 12 000 Kč. Jinak bezklíčový přístup vyjde na 8 000 Kč, litá kola na 5 500 Kč a vyhřívání sedaček na 4 000 Kč. Cenově dostupné, funkční, praktické.

Lak karoserie může stát 12 000 Kč, ale také půl milionu

Naopak u automobilů z prémiových a ultra prémiových kategorií nejsou absurdně drahé položky příplatkové výbavy ničím výjimečným. Naopak se může zdát, že řidič, který utratí milióny korun za auto, je tak hloupý, že se nechá nachytat na příplatkovou výbavu, který je nesmyslně předražená. Majitelé velmi drahých aut schopni utrácet své peníze za drobnosti, které jinak stojí zlomek ceny.  Za to, co u Dacie stojí tisíce, platí jinde zákazníci ve stovkách tisíc nebo dokonce v milionech korun.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Deštník Rolls-Royce – 17 500 Kč  

Pro někoho je Rolls-Royce vrcholem automobilové dopravy, pro jiného jenom předražený derivát mnichovských limuzín. Zlí jazykové tvrdí, a právem, že tak drahá auta by historicky neměla sdílet prvky s BMW, byť by mělo jít o tlačítko zavírání kufru. Je tako podobné jako u Lamborghini, kde svého času byla středová část přístrojové desky modelu Gallardo více než povědomá všem majitelům Audi A4.

Miliardář nezná levná auta a může přeplácet za hlouposti

Automobilka kontrolovala s tím, že majitel levného sedanu nikdy nesedne do auta ultra prémiové značky a nepozná to. Nicméně, jsou však doplňky, které jsou pro Rolls jedinečné, třeba soška Spirit od Ecstasy. Anebo deštník, ten, pokud si zákazník do auta objedná, vyjde v přepočtu na 17 500 Kč. Je sice příjemné, že je doplněk při uložení vybaven vyhříváním, takže po použití velmi rychle oschne, ovšem i tak je cena bizarní a neospravedlnitelná.

iZdroj fotografie: Land Rover Range Rover

Boční stupínky Range Rover Autobiography – 105 000 Kč    

Range Rover je značkou, která navzdory své brutální ekologické stopě a značně přehnané opulentnosti nejenom že přežila časy krize, ale i dnes se těší velké oblibě. Range Rover má pod kapotou motor s výkonem 523 koní, na palubě luxus v míře přepychového hotelového apartmá. A pokud řidič a zákazník chce, může mít přídavné boční stupínky pro lepší nastupování. Po přepočtu do naší měny za nezanedbatelných 105 000 Kč.

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Hvězdný strop Rolls-Royce Wraith Starlight  – 375 000 Kč    

Rolls-Royce podruhé, jeho model Wraith nabídl „ve velkém“ tuto britskou značku zbytku světa.  Dvoudveřové kupé se rychle stalo ikonou mezi celebritami, profesionálními sportovci a hollywoodskými hvězdami. Je jisté, že raper bez vkusu nemůže mít svůj Wraith s jen tak běžnou stropnicí, když je zde možnost ručně šitého obložení Starlight s aktivními LED světly. Oficiálně se cena neuvádí, spekuluje se o částce v rozmezí 300 000 až 375 000 Kč. Za to by měl jeden výše zmiňovanou Dacii včetně servisu a paliva na roky dopředu.    

iZdroj fotografie: Louis Vuitton

Sada zavazadel Louis Vuitton pro BMW i8 – 500 000 Kč    

Hned v úvodu je třeba říct, že BMW i8 je skvělé auto. Vlastně je to takový esence sportovního vozu nového milénia. Nejde jen o fantastický vzhled, ale o unikátní hybridní pohon, který nabízí nejenom slušnou dynamiku, ale také velmi ekologickou spotřebu. Dalo by se říct, že BMW i8 umí být ne kompromisem, ale ekvilibriem mez neutuchající sportovností a ekonomickou racionalitou. Racionální není koupit si do auta tašky od Vuittona v přepočtu za půl milionu korun. Tašky do auta za půl milionu korun, proč?

iZdroj fotografie: Porsche

Lak karoserie v designu tekutého kovu Porsche 918 Spyder – 625 000 Kč    

Ten, kdo chce opravdu vzácné Porsche, musí mít 918 Spyder. Kdyby náhodu měl zájemce o toto unikátní auto pocit, že i tak musí mít něco ještě výjimečnějšího, že pohonné ústrojí s výkonem 825 koní a intergalaktickým zrychlením nestačí, je zde povrchová úprava Liquid Metal Paint. Za cenu dobře vybavené Škodovky.   

iZdroj fotografie: Rolls-Royce

Rolls-Royce Phantom Divider – 750 000 Kč  

Některé automobily jsou určené pro řízení, v jiných je místo pro nejváženější osobu vyhrazené vzadu. Nejedná se o řidičský automobil, ale jde o limuzínu, která má hýčkat cestující na zadním sedadle. Roylls-Royce Phantom je takovým automobilem. Pokud by chtěl VIP vzadu maximum soukromí, je zde systém oddělující zadní prostor automobilu od řidiče. Podle dostupných zdrojů za 750 000 Kč.    

iZdroj fotografie: Daimler Maybach

Žulový interiér pro Maybach – 1 250 000 Kč  

Pro někoho je Maybach „jen“ vylepšený Mercedes, pro jiného jde o německou konkurenci Rollsu. Tak jako tak, v automobilech této značky dochází stále k souvání hranic možného luxusu. Jak s ohledem na technologie, tak v komfortní a estetické úrovni. Mercedes-Maybach nabízí ke svým strojům unikátní doplňky, včetně špičkového audiovizuálního systému, masážních sedaček nebo dokonce obložení s žulovými detaily. Tato zbytečná zátěž stojí hodně nad milion korun.    

iZdroj fotografie: Bentley

Hodinky Breitling do Bentley Bentayga – 4 500 000 Kč    

Další britská automobilová značka, která se snaží kombinovat výkon a luxus. V minulosti Bentley vyráběl luxusní sedany a velká kupé, s modelem Bentayga  se výrobce vydal do světa luxusních SUV. Automobil této kategorie musí mít pod kapotou gigantický motor s obřím výkonem a v kabině prvky komfortní jako wellness pětihvězdičkového hotelu. Nezbytnou dávku přehnaného luxusu pak mohou zajišťovat hodinky od nějaké renomované značky, Breitling  je více než vhodný. Měřič času na palubní desce vyjde v přepočtu na 4,5 milionu Kč. Jak moc je s těmito hodinkami Bentayga lepším autem, je na zváženou.  

iZdroj fotografie: Pagani

Karbonové díly Bugatti, Ferrari, Pagani – od 3 800 000 Kč  

Komponenty z uhlíkového vlákna jsou neodmyslitelnou součástí drahých sportovních aut. Už tak drahý materiál je ještě finančně náročnější díky tomu, že se povětšinou jedná o aktivní prvky, které pracují s aerodynamikou auta s ohledem na aktuální rychlost jízdy. Pagani Huayra disponuje karbonovou výbavou, která je optikou konkurence „cenově“ dostupná, vyjde v přepočtu na 3,8 milionu Kč. Bugatti Veyron také spoléhá na díly z karbonu, tam už je cena vyšší, a to 7,5 milionu Kč. Nejdražší z našeho výběru je pak přední část Ferrari LaFerrari, tam stojí zákazníka karbon v přepočtu 8,4 milionu Kč.     

Galerie

Dalších 9 fotografií
Dalších 9 fotografií

Za jakou příplatkovou výbavu jste utratili nejvíce peněz?

Zdroj: WhatCar
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě