Doručili mu nové auto. Za čtvrt hodiny skončilo převrácené na střeše

                   

Pro auto už nemusíme jenom do autosalonu, jelikož pokud chceme, můžeme si ho nechat doručit klidně i domů, na naši adresu. A přesně toho využil i Youtuber s přezdívkou Pog. Ten se rozhodl, že si zpestří chvíle spojené s koronavirovou karanténou tím, že si nejenom objedná auto, ale hlavně se v něm sveze. Tedy lépe řečeno si zazávodí. A kde? Na své zahradě.

Zahradní závodní okruh

Místem jeho závodění se stala jeho zahrada. A tak když mu bylo úplně nové MINI doručeno, rozhodl se, že ho pořádně otestuje. A tak se vydal vstříc svému improvizovanému závodnímu okruhu. Po několika kolech dokázal dosáhnout času 16,58 sekundy, což sice bylo celkem slušné, ale rozhodně ne takové, jak Youtuber očekával. A tak se rozhodl své toto nejlepší kolo ještě zlepšovat.

iZdroj fotografie: iStock.com

Za hranice možností

Snaha o zlepšení se mu však stala osudnou. Nejenom, že jel na limitu, ale jel dokonce i přes limit. A tak se stalo to, co bylo očekávatelné. Kombinace vysoké rychlosti a mokré trávy způsobila, že MINI šlo do smyku a stalo se neovladatelným vozem. A už chyběl jenom kousek k tomu, aby se stala nehoda.

Auto šlo přes střechu

Bylo jasné, že se z toho nedostane. A skutečně. Auto šlo v danou chvíli přes střechu a v tu chvíli bylo po ježdění. Řidič naštěstí zůstal bez výraznějších zranění, ale jeho auto to odneslo celkem dost. A nutno říci, že nebylo obyčejné. Jeho model MINI JCW GP byl poměrně vzácný, protože bylo vyrobeno jenom 3 000 kopií. A jemu se podařilo auto po najetí zhruba 23 kilometrů zničit, a tak bude třeba mnoho nákladných oprav, aby auto znovu vypadalo tak jak má, a také aby se s ním dalo znovu jezdit. Otázkou je, zda už jeho majitel raději nevyrazí na klasickou závodní trať, která bude přece jenom bezpečnější. Zde možná svého rekordu dosáhne bez kolize. Ale až po tom, co bude muset dát své nové auto, kterého si skutečně moc neužil, opravit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články