18letý mladík si půjčil otcův McLaren 720S za 7 milionů Kč. Hned na první rovince naboural

V případě, že jakýkoliv řidič není příliš zkušený, neměl by usedat za volant rychlého vozidla. Pro takové účely existují zážitkové jízdy se zkušeným instruktorem.

i Zdroj fotografie: Hasiči Otwock Jabłonna
                   

Mladí i starší lidé velice často obdivují sportovní vozidla, která jsou velmi rychlá, a navíc mají hezký design. Na internetu se můžete podívat na několik videí a ve skutečnosti si je lze i vyzkoušet za určitý poplatek. V dnešní době se prodávají poukazy na zážitkové jízdy, které využívá mnoho lidí. Někteří měli v životě to štěstí, že si sportovní vozy mohli i pořídit. Jedním z nich je i muž, který vlastní autopůjčovnu. Z té zapůjčil svému synovi Oliwieru Dobrowolskimu McLaren 720S. Ten však auto brzy naboural.

Otec vlastní autopůjčovnu

Ve městě Otwock žije muž jménem Piotr Dobrowolski, který vlastní autopůjčovnu s názvem Select Automotive. Zároveň je jezdcem rallye a také otcem od rodiny. Jednoho dne se rozhodl, že svému synovi zapůjčí vozidlo ze své firmy McLaren 720S. Když Oliwierovi (18 let) předával klíčky, pravděpodobně vůbec netušil, že jeho syn vozidlo nevrátí v původním stavu. Jeho syn totiž je také rallycrossový jezdec a Piotr předpokládal, že s rychlými auty jezdit umí. Nikdo však není dokonalý a každý může udělat chybu.

iZdroj fotografie: Hasiči Otwock Jabłonna

Mladík auto naboural

Když Oliwier usedl za volant tohoto luxusního vozidla, nikdo neočekával, že by jízdu s ním nezvládl. Bohužel dostal na vozovce smyk a narazil do veřejného osvětlení. Podle fotografií vypadá nehoda celkem vážně, ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Jeho otec Piotr se vyjádřil k nehodě pro deník Sportowe Fakty. Uvedl, že je mu líto, co se stalo, ale také přiznal, že i on sám udělal chybu, když synovi vůz půjčil.

Otec je z nehody zdrcený

Oliwier totiž s tímto autem již jezdil, ale pouze na závodním okruhu a za různých povětrnostních podmínek. Neočekával tedy, že by se mohl dostat do podobné situace na veřejné komunikaci. Podle Piotra se zde projevila nedostatečná zkušenost jeho syna Oliwiera v normálním provozu. Celá nehoda vznikla tak, že když Oliwier přidal plyn, zadní část dostala smyk, auto se stalo neovladatelným a narazilo do obrubníku. Hned poté obrubník přejelo a nabouralo do sloupu veřejného osvětlení.

iZdroj fotografie: Hasiči Otwock Jabłonna

Piotr tvrdí, že Oliwier s největší pravděpodobností neřídil McLaren 720S nejlépe. Poté se ho ale zastal, s informací, že toto vozidlo se na mokré vozovce špatně ovládá. Policie uvedla, že za vznik nehody může to, že Oliwier nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám. Pokud již vozidlo řídil na okruhu i za deště, mohl předpokládat, že auto bude klouzat a musí jet opatrněji.

Velice rychlé a drahé auto

McLaren 720S je vozidlo s pohonem zadních kol. Naleznete zde motor V8 o objemu 4 litrů a točivým momentem 770 Nm. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit za 2,9 sekundy a maximální rychlost je 341 km/h. Jeho výkon činí 529,6 kW a cena se pohybuje okolo 7 000 000 Kč. Na autě se musí opravit přední nárazník, světlo, blatník, dveře a zavěšení pravého předního kola. Celková částka za opravu jistě nebude vůbec malá.

Jaká nehoda se vám stala naposledy, kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám?

Zdroj: OSP Otwock Jabłonna, Sportowe Fakty

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko zjišťuje informace za pomoci špionážních plavidel Vishnya: ta mohou být přitom sama sledována, ani o tom neví
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka