Dva Poláci předstírali, že jsou profesionální posádkou a dokázali se i s vozem dostat na finskou rallye

                   

Rallye je velmi populárním sportem. Mnoho fanoušků častou touží o po závodění, ale v tomto směru nemají jinou možnost, než se účastnit různých amatérských podniků, kde bojují stejně obyčejní lidé, jako oni. Tito dva Poláci na to však šli úplně jinak. Vydali se do Finska, kde se chtěli neoficiálně zúčastnit závodů. A povedlo se jim to.

Jako skuteční závodníci

Jejich plán byl jasný. Zapadnout mezi ostatní. A tak svůj vůz Mitsubishi Lancer polepili startovními čísly, stejně jako logy různých sponzorů. To vše proto, aby budili dojem že jsou skutečnou přihlášenou posádkou. Tím to ale nekončilo, jelikož si také navlékli kombinézy a zvaly helmy. A co potom? Bylo jasné, že skrz technickou kontrolu ani přes akreditaci jezdců neprojdou. A tak vyčkávali blízko trati.

Během etap vyrazili za závodními vozy

Našli si několik míst, které jim umožnily bez problémů vyrazit na trať, aby si jich kdokoliv všiml. Jakmile projel některý ze závodníků, chvíli po něm vyrazili také. A tak se na trati připojili k jménům, jako je třeba Ott Tanak a Sebastian Ogier a projeli si hned několik etap. Konečně rallye, podle jejich představ, kde mohou poměřit své síly nikoliv z amatéry, ale se skutečnými hvězdami tohoto sportu.

Podpora od fanoušků

Auto vypadající jako skutečně závodní a uvnitř dva muži v kombinézách a helmách – to zkrátka nebudilo žádné pochybnosti a tak se tito amatérští polští závodníci dočkali i velké podpory fanoušků v rámci různých etap.

Na podvod se přišlo

I když to měli muži vymyšlené velmi dobře, nakonec přece jenom došlo k jejich odhalení. Že není něco v pořádku si uvědomili členové místního autoklubu Korpilahti, kteří ihned upozornili pořadatele rallye. Ten následně upozornil policii, která si na dva závodníky počíhala. A co jim hrozí? Hned několik obvinění, které souvisí s obecným ohrožením, z porušování autorských práv a k tomu všemu později policie přidala i obvinění z užívání drog.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články