Experti na diagnostiku označili vozy s nejspolehlivějšími motory. Výsledky jsou překvapující

Diagnostika ukázala nekompromisní výsledek, který mnohé výrobce aut nepotěší. Nejlepší motory dělají japonské automobilky.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Motor je asi nejdůležitější, v moha značkách a modelech i nejdražší komponent v autě. Repase pohonných jednotek stojí desítky až stoky tisíc v závislosti na modelu a značce. Kupující tak při výběru vozu hledí na robustnost a bezporuchovost motoru. Na trhu s ojetinami je pak diagnóza motorů prioritou při volbě nového automobilu. Obecně je kvalita pohonných jednotek parametrem, který definuje kvalitu značky jako takové.

Bez motoru není auto autem, a pokud je rozbitý, jako by nebyl

Odborníci ze společnosti CarMD provedli vlastní výzkum zaměřený na kvalitu a odolnost pohonných jednotek osobních aut. A pojmenovali vozy s nejspolehlivějšími motory. Prvenství možná někoho překvapí. Nejprve něco o realizátorovi výzkumu. Společnost CarMD se specializuje na výrobu diagnostických zařízení. Její specialisté dobře znají statistiky poruch motorů různých výrobců, analýza systémových chyb pohonných jednotek je hlavním zmařením společnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Respektive při vývoji vlastních diagnostických zařízení nutně musí inženýři CarMD pracovat s motory a jejich poruchami. Hlavním hodnotícím kritériem byl tentokrát průměrný počet aktivací indikátoru „Check Engine“ na přístrojové desce za posledních 5 let. Nejlepším výrobcem aut v tomto ohledu byla stanovena na základě statistik CarMD značka Mitsubishi. Auta této japonské značky jen zřídka signalizují nutnost kontroly motoru – jejich majitelé se s tímto jevem setkávají pouze v 0,66 % případů. Neplatí tedy ono pejorativní pořekadlo „Japonec až na konec.“

10 nejčastějších příčin nepravidelného chodu motoru

Jak je na tom proslulá německá kvalita? Na druhém místě je prémiová značka Mercedes-Benz s procentuálním zastoupením 0,74 % zobrazených chyb. A na třetím místě žebříčku se umístil Volkswagen s výsledkem 0,81 %. O něco častěji se indikátor Check Engine objevuje u vozů Opel (0,84 %), Ford (0,89 %), Mazda (0,93 %), BMW (0,94 %), GMC (0,97 %), Subaru (0,99 %) a Cadillac (0,99 %).

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Německé značky se do výběru TOP modelů nedostaly

Stále jde o skvělé výsledky pod jedním procentním bodem. Tolik tedy značky, ovšem experti z CarMD pak sestavili žebříček jednotlivých modelů. Pokud jde o konkrétní modely s nejspolehlivějšími motory, odborníci ukazují na Toyotu Tacoma, Hondu CR-V, Toyotu Camry, Hondu Accord, Hyundai Santa Fe, Ford Explorer a Nissan Qashqai. Překvapení možná pro mnohé i v tomto výběru. Do této vybrané společnosti se nedostal žádný německý automobil.

Jaký motor máte v autě vy?

Zdroj: CarMD
Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články