Experti vybrali auta, které se díky minimální spotřebě hodí primárně do města

                   

Kdo jezdí pravidelně, často a hodně po městě, ten ví, jaký vliv to může mít na spotřebu. Ta proto může hrát při výběru nového vozu celkem značkou roli. Na požadavek nízké spotřeby ve městech se zaměřili také odborníci z britského What Car? a zvolili trojici vozů, které jsou do města jako stvořená. A není náhodou, že trojice nejúspornějších aut do městkého provozu pochází z jedné automobilky, která je svými hybridními pohony dlouhodobě vyhlášená.

Toyota Corolla Touring Sport Hybrid 2.0

Kombíky jsou pro většinu Čechů dobrou volbou. A je jim jedno, že auto často jezdí prázdné, a to navíc po městě. Kombi kupují co kdyby, třeba jednou vyrazili na víkend, nebo dovolenou. V případě vozu Toyota Corolla Touring Sport Hybrid 2.0 však není důvod mít obavy, že kupujete vůz, který by zbytečně zatěžoval vaši peněženku právě při jízdách ve městě. Stylově vypadající a praktický kombík od Toyoty totiž nabídne skvělou hospodárnost. Ve městě si totiž díky využití elektromotoru vezme jenom 3,45 litrů paliva. A když se odhodláte vyrazit mimo město, přijde vhod výkon 180 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Japonské vozy Toyota jsou svou hybridní technologií doslova vyhlášená. Jak pokud jde o výkon, tak i úsporu paliva. A tak dalším vozem, který se pro nízkou spotřebu hodí do města, je podle Britů vůz Toyota Yaris 1.5 Hybrid. Se svými rozměry se hodí do úzkých uliček i parkovacích míst. A kombinace spalovacího motoru a elektromotoru zajistí, že auto se slušným výkonem 100 koní si vezme ve městě podle dostupných dat jenom 2,94 litrů paliva.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Málokdo by asi tušil, že model Toyota RAV4 2.5 Hybrid může být jeden z těch, který některý z odborníků doporučí jako auto do města. Ale je to tak, pokud je jedním ze sledovaných parametrů právě spotřeba. Parkování nebo manévrování na úzkých místech sice nemusí být dokonalé, ale pravidelné městské cestování s tímto autem se rozhodně nijak negativně na stavu peněženky nepodepíše. Hybridní jednotka s 2,5 litrovým spalovacím motorem dokáže nabídnout spotřebu pouze 2,56 litrů, což je u takto velkého auta velmi slušná hodnota.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články