Mustangy brázdí silnice již od roku 1964. V současné době je již k dispozici přes 10 různých modelů. Znáte je všechny?

Ford Mustang je velmi oblíbeným modelem, který prošel několika menšími i výraznějšími změnami. V dnešní době existuje už přes deset modelů, včetně elektromobilu.

i Zdroj fotografie: Ford Mustang
                   

Přesný počet záleží na tom, jak je počítáte. Některé modely totiž nabízejí jen lepší výbavu a vyšší výkon. Existují také limitované edice modelů, jako je Shelby American, Rous nebo RTR. Seznam továrních modelů Mustangu, které jsou aktuálně dostupné, zahrnuje všechna vozidla od modelu EcoBoost až po nadupaný Shelby GT500 s výkonem 450 koní. Mezi další modely patří Bullitt, GT nebo Mach-E. Některé modely představíme podrobněji.

EcoBoost či GT

Mustang EcoBoost je nejlevnějším způsobem, jak si vyzkoušet modely stáje Mustang. Je poháněn čtyřválcovým motorem o objemu 2,3 litru, produkuje výkon až 310 koní a dokáže za 4,9 sekund zrychlit na 100 km/h. Jeho nejsilnější verzí je balíček EcoBoost High Permorfmance, tento model má přeladěnou verzi motoru Ford Focus RS, výkon 332 koní a zrychlení z 0 na 100km/h za pouhé 4,5 vteřiny z něj dělá model, který bude králem silnic. Jeho cena začíná na necelých 700 000 korun, výhodný balíček si můžete koupit u každého modelu EcoBoost.

iZdroj fotografie: Ford
Mustang EcoBoost

Mustang GT disponuje 460 koňskými silami a má silný výkon. Je vybaven 5,0litrovým motorem V8. Vybrat si můžete mezi šestistupňovou manuální převodovkou nebo 10stupňovým automatem. Má krásná 18palcová kola a zábavní systém Ford Sync. Koupíte ho o něco dráž než nejvybavenější model EcoBoost. Mustang Shelby GT350 začíná na ceně 1,3 milionu korun. Je to první ze tří modelů Shelby, který se chlubí 5,2 litrovým motorem V8 s klikovou hřídelí. Díky dalším inovacím je to jeden z nejvíce oblíbených Mustangů.

iZdroj fotografie: Ford
Mustang GT

Modely Bullitt nebo Mach 1

Mustang Mach 1 je má vylepšený motor, limitovaná edice nabízí výkon 480 koní. Má o 22 % vyšší přítlačnou sílu než model GT Performance Pack 1. Mach 1 dostal pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S, lepší brzdy, možnost šestistupňové manuální převodovky Tremec z GT350 nebo 10stupňového automatu. Verze s manuálem je k mání za necelý 1,7 milionu korun, automatická převodovka je o několik desítek tisíc dražší.

iZdroj fotografie: Ford
Mustang Bullit Mach 1

Stejným počtem koní se může chlubit také model Mustang Bullitt. Je poctou klasickému stejnojmennému filmu, motor V8 o objemu 5 litrů nabídne mnoho možností využití. Tento model disponuje 19palcovými koly nebo volitelnými sedadly Recaro, pro rok 2021 byla uvedena cena lehce přes milion korun. Nebylo vyrobeno mnoho kusu modelů Bullitt, takže každý majitel si své vozidlo musí hýčkat.

iZdroj fotografie: Ford
Mustang Bullit

Který je váš nejoblíbenější model Mustangu?

Zdroj: Motor1, Ford

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský dron Lancet umí „uzemnit“ americkou 155mm samohybnou houfnici M109 jediným zásahem
Události247.cz
Události247.cz
Podvodníci mají novou fintu, jak okrádají začínající živnostníky. Založili web, který se tváří jako oficiální stránka státu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství
adbz.cz
adbz.cz
Dům z 19. století chtěli rozšířit bez většího zásahu. Architekti úkol splnili, aniž by narušili původní atmosféru