Hloupost, nebo vychytávka na zimu? Ford si patentoval vyhřívaný bezpečnostní pás

                   

Také toužíte být v autě obepnuti elektrickým obvodem?

Společnost Ford si nedávno podala patentovou přihlášku na vyhřívaný bezpečnostní pás, který pomáhá zajistit, že tenký pruh tkaniny přes hrudník a břicho nebude nepříjemně studený.

Podobný komfort jako vyhřívaný volant?

Je to pravda, že to není nejvíce průkopnický patent, který jsme kdy viděli, a zdá se, že když se nad tím zamyslíte, vůbec to nedává smysl. Ale je celkem možné, že podobně kritické ťukání na čelo se objevovalo, když se před časem objevila novinka v podobě vyhřívaného volantu. A dnes každý, kdo řídí ve studeném počasí, ví, jak úžasné je chytit do prokřehlých rukou pěkně zahřáté kolo. Zdá se, že podobná logika stojí i za vyhřívaným bezpečnostním pásem, který je sice v kontaktu jen s malou částí těla, ale přesto může dodat nečekaný komfort. Buď je to skutečně tak, nebo si jenom Ford připravil patent, aby byl měl jistotu, že s tím přišel skutečně první, pokud se toto pokusí zavést jiný výrobce. Pravdou ale je, že o vyhřívaných návlecích na bezpečnostní pásy kdysi uvažoval Lexus.

Mohlo by vás zajímat: 5 největších hloupostí, které se dnes montují do aut

Princip je jednoduchý

Jak tento vyhřívaný bezpečnostní pás funguje? Jestli tomu chcete skutečně rozumět, doporučujeme podívat se na stránky Úřadu pro patenty a ochranné známky USA, kde si můžete projít všech 31 (ano, 31) stran, které tento patent popisují. Jednoduchá odpověď spočívá v tom, že do popruhu bezpečnostních pásů jsou všity elektrické topné články. Pro svůj patent nabízí společnost Ford několik variant konceptu s různými podobami pásů i spon. Několik z nich si můžete prohlédnout v galerii, ale všechny fungují v podstatě stejně. Zkrátka si zapnete pás a ten začne topit. Samozřejmě, řidič a cestující by měli možnost topení regulovat nebo vypnout, ale vlastně je to docela jednoduché.

Mohlo by vás zajímat: 5 rad, jak nastartovat i v té největší zimě, buďte připraveni

Budou vyhřívané bezpečnostní pásy další horkou novinkou ve vyšších výbavách vozů Ford a Lincoln? Zatím jsme o ničem takovém neslyšeli a je celkem možné, že tento patent zůstane tak je – pouze na papíře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články