Fotbalová hvězda prodává své auto. K mání je Mustang Shelby GT-C

                   

Ti nejlepší fotbalisté jsou známí tím, že se jejich výdělky rozhodně nedrží nijak při zemi. A když mají peníze, nebojí se je utrácet. Velmi často dochází k tomu, že vytvářejí a zvětšují domácí sbírky automobilů. V průběhu času ale může nastat doba, kdy se majitel rozhodne, že některé ze svých současných aut dá pryč. Třeba aby uvolnil místo jinému. A na jeden takový prodej se společně podíváme.

Vincent Kompany jedno auto prodává

Pokud se zajímáte nejenom o auta, ale také o fotbal, tak určitě velmi dobře víte, že Vincent Kompany není v tomto sportu nijak neznámé jméno. Tento fotbalový obránce se narodil v roce 1986, aktuálně působí v klubu RSC Anderlecht, ale mezi jeho nejlepší angažmá rozhodně patřilo působení v klubu Manchester City, kde hrál v letech 2008 – 2019. Mimo jiné zde zastával i funkci kapitána, což celkově potvrzuje jeho zkušenosti a kvality. A právě tento hráč prodává jedno ze svých aut.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Povedený Ford Mustang Shelby GT-C

A co že je tím vozem, který je aktuálně na prodej a který musí uvolnit místo ve sbírce? Je to zcela unikátní vůz, nesoucí označení Ford Mustang Shelby  GT-C. K jeho historii se váže to, že byl vyrobený v roce 2008 a to jenom v menší sérii, která čítala pouze 215 exemplářů, které se mohly pyšnit touto unikátní oranžovou barvou.

A není to jenom barva, která rozhodně přitáhne pozornost. Tento Ford Mustang Shelby GT-C umí zaujmout i tím, co má pod kapotou. Je to pětilitrový motor V8, který přináší vozu nejenom skvělý zvuk, ale hlavně výjimečný výkon. Zážitek z jízdy je navíc umocněn tím, že je k dispozici manuální převodovka a tak má řidič vše plně ve svých rukou.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Ve skvělém stavu

Výjimečnost vozu Ford Mustang Shelby GT-C napovídá, že s ním Vincent Kompany nijak výrazně nejezdil a měl ho spíše jako součást své sbírky, pro kterou byl ozdobou. Od doby pořízení s vozem najel jenom necelých 5 000 kilometrů, což je naprosté minimum, které se podepisuje i na tom, jak skvěle auto vypadá a jak udržované po celé ty roky byly.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

A cena?

Na co nesmíme zapomínat, to je pochopitelně cena tohoto vozu. Vzhledem k tomu, o jak výjimečné auto se jedná, je třeba počítat i s celkem výjimečnou cenovkou. Odhadní hodnota je v rozmezí 32 – 37 tisíc amerických dolarů. Konečná cena, tedy reálná hodnota vozu bude určena až aukcí, podle toho kolik za něho bude kupec ochoten dát.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články