Video: Je to frajer! Aby zachránil cyklistu, zrušil 9 supersportů za 50 000 000 Kč. Kamioňák možná bude bez práce

Někdy se člověk musí rozhodnout ve zlomku vteřiny a pokusit se zachránit život, i kdyby to mělo stát desítky milionů. Tento „řidič-frajer“ se rozhodnout uměl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Policie UK
i Zdroj fotografie: Policie UK
                   

Zachránit život toho nejslabšího účastníka silničního provozu, mezi něž se cyklisté rozhodně řadí, je beze sporu chvályhodný čin. Ať už to stojí jakékoli materiální oběti. Auta a technika se dají vždy nahradit, lidský život nikoli. Přesto, když se člověk podívá na spoušť, která po nehodě zůstala, a zejména na to, jaké skvosty se během ní proměnily v hromádku nepoužitelných plechů, musí zamáčknout slzu. Tolik možné radosti za volanty mohlo být, a není. Na každý pád, řidič je frajer. A pojďme se na tu skrumáž supersportů podívat společně.

Položit návěs na bok a zachránit cyklisty?

Stalo se na dálnici A20 poblíž Farninghamu v Kentu ve Spojeném království. Když přijela policie na místo, přepravník aut ležel na boku a několik aut se rozvalovalo přes silnici. Přesněji devět. Pohled to musel být opravdu tristní, tolik vrcholné techniky na boku a vzhůru nohama. Ale k tomu se ještě dostaneme. Řidič Richard Kilburn utrpěl pouze lehké zranění a cyklisté, na něž plně naložený náklaďák původně mířil a kteří se rozhodně „podruhé narodili“, z nehody vyvázli bez nejmenšího škrábance. Jak se to celé vlastně seběhlo?

Video: Hlupák cyklista neví, kde má pravou ruku, ale jde se hádat s řidičem, aby se ukázal před holkou. Ve finále se ztrapní oba

Jak uvádí britský Daily Mail, nehoda kamionu byla ve skutečnosti výsledkem Kilburnovy snahy zachránit životy cyklistům. Kilburn převážel vozidla z Brands Hatch do Goodwoodu, když jeho náklaďák začal sjíždět ze strmého kopce s bočním větrem a slábnoucím účinkem brzd. Kilburn viděl, že nabírá rychlost a míří přímo ke skupině cyklistů na silnici. Aby do nich nenarazil, strhnul volant, čímž způsobil, že se mu vzpříčil návěs. To zachránilo cyklisty, ale odsoudilo jeho drahý náklad k záhubě.

Když drahé je opravdu drahé. Velmi drahé

A „drahý náklad“ je v tomto případě opravdu poměrně trefné. Daily Mail odhaduje hodnotu superaut na zhruba 2 miliony liber, v přepočtu zhruba 48 milionů korun. Slušná sumička. Počítejte se mnou: Lamborghini Aventador, Jaguar F-Type kabriolet, dvě Ferrari F430, Audi R8, BMW 318i Sport Plus, AMG GT Black Series, Aston Martin DB11, Nissan GT-R R35 a Bentley Continental GT, které se podařilo úplně převrátit vzhůru nohama. Ve videu jsou silné výrazy, buďte na ně připraveni. 

Vozidla byla majetkem společnosti Everyman Racing Driving Experiences, což je firma, jejíž návěs Kilburn řídil, když k incidentu došlo. Pevně věříme, že vozidla byla pojištěna a pojistka byla sepsána opravdu precizně, jinak to bude pro bankovní účet společnosti znamenat nemalou pohromu. Nicméně, i přes tu supersportovní apokalypsu je možné říci, že nakonec všechno dobře dopadlo. Z řidiče je hrdina a cyklisté, jimž pravděpodobně zachránil život, mohou slavit druhé narozeniny.

Galerie

Tipnuli byste, že 9 aut stojí dohromady 50 milionů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články