Greta Thunberg dostala vůz Tesla Model 3. Dal jí ho Arnold Schwarzenegger

                   

Jméno Greta Thunberg zná v současné době každý. Jde o ekologickou aktivistku, která mnoho lidí pobouřila a mnoho lidí zaujala. Mezi ty patří i Arnola Schwarzenegger, který s ní našel společnou řeč. A nezůstalo jenom u slov. Tento bývalý kulturista a harec, a současný guvernér se rozhodl, že jí dá poměrně zajímavý dárek. Nový automobil.

Greta dostala Tesla Model 3

Tím vozem, který jí Arnold Schwarzenegger daroval, byl elektromobil Tesla Model 3. Díky využívání výhradně elektřiny dokonale zapadá de plánu Grety o ochraně životního prostředí. Ona tak nemusí při svých cestách využívat veřejnou dopravu, ani nemusí znečišťovat ovzduší dopravními prostředky se spalovacími motory. Ani nemusí volit žádné komplikované formy přesunu, jako tomu bylo při cestě z Evropy do USA, na což využila jachtu. Celý cesta sice byla ekologická, ale celkem zdlouhavá, náročná a komplikovaná.

Pro cesty po USA a Kanadě

Vůz má Gretě sloužit především pro cesty v rámci USA a v rámci Kanady, kde aktuálně pobývá. Nejprve vystoupila na klimatickém summitu OSN v New Yorku a nyní má v plánu řadu dalších aktivit, které souvisejí s ekologií. Dárek od Arnolda Schwarzeneggera v podobě vozu Tesla Model 3 jí má dané přesuny v rámci těchto zemí usnadnit a má zajistit, že se bude pohybovat stále ekologicky. Tesla Model 3 dokáže ujet na jedno nabití kolem 500 kilometrů, což by mělo na jednotlivé přesuny bez problémů stačit.

I Arnold Schwarzenegger dbá na ekologii

Nejenom, že dal Gretě ekologický automobil. I on je známým zastáncem ochrany životního prostředí. Dokládají to nejenom jeho názory, ale také jeho používaný automobil. Tím je Hummer H1, který však má oproti klasické sériové verzi se spalovacím motorem upraven tak, že používá výhradně dvojici elektromotorů. Tím se při jízdě snaží nijak zbytečně nezatěžovat životní prostředí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články