Žena nechala auto na blikačkách uprostřed silnice a šla na nákup. Hasiči museli počkat, než se vrátí

Mnoho řidičů stále neumí parkovat nebo parkují špatně, aniž by přemýšleli nad možnými následky. Kvůli takovým řidičům se však může stát neštěstí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na silnicích stále naleznete mnoho neukázněných řidičů. Někteří nedodržují předpisy a jezdí si podle svých vlastních pravidel. Jiní mají problém zaparkovat na místech, která jsou pro ně určená. Pokud nemají kde zaparkovat, nechají auto podél zaparkovaných aut, spustí varovná světla a dojdou si na pár minut tam, kam potřebují. Pokud zrovna hasiči potřebují projet, nemohou, protože nemají dostatek prostoru. S takto náhle vzniklou situací však mnoho řidičů nepočítá.

Hasiči často nemohou projet

Možná už jste si všimli, že se neustále opakují situace, kdy hasičské vozidlo nedokáže projet kvůli špatně zaparkovaným autům. Mnoho řidičů nerespektuje pravidla pro správné parkování. Kvůli špatně zaparkovaným autům tak dochází k situacím, kdy se hasiči nedostanou na místo včas. Rovněž může dojít k neštěstí, při němž někdo přijde o život. Neustále se proto opakují výzvy pro řidiče, aby nezapomínali na dodržování pravidel při parkování.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mezi případy, u nichž se řeší špatné parkování, patří i takové, kdy auta blokují průjezd ostatním vozidlům. Dále se často setkáte s řidičem, který parkuje téměř v křižovatce. Od hranice křižovatky byste však měli stát minimálně 5 metrů. Dále motoristé v mnoha případech nerespektují šířku průjezdnosti. U obousměrně průjezdné silnice totiž řidiči mají povinnost parkovat tak, aby na silnici zůstaly volné alespoň tři metry v obou směrech jízdy.

Incident s hasiči byl zachycen na video

Na videu můžete vidět incident, který se stal v druhé polovině července. Ulicemi hlavního města USA projížděli hasiči, kteří pospíchali na místo nehody. V jedné z ulic bohužel narazili na překážku. Žena zaparkovala své vozidlo na ulici a šla si nakoupit. Protože nenašla jiné bližší místo na parkování, vyřešila situaci takto. Zatímco ona nakupovala, hasiči neustále čekali a troubili, aby mohli projet.

Na konci videa můžete vidět, že kolemjdoucí kontrolují, zda ve vozidle někdo není. Žena po několika minutách přišla s klidem k autu. Celá situace ji nijak nezaskočila, nasedla do auta a odjela. Ženě nejspíše ani nedocházelo, jak vážnou situaci mohla způsobit. Při příchodu k autu jí hasiči dlouhým troubením klaksonu dopřáli nepříjemnou chvilku, aby si to zapamatovala a příště se rozhodla zaparkovat na jiném místě.

Zdroj: Hi im Potato

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články