Hennessey chce překonat Bugatti a dosáhnout rychlosti 500 km/h

                   

Před pár dny obletěla motoristický svět zpráva o vozu Bugatti Chiron Sport který dokázal uhánět rychlostí 490 kilometrů v hodině. Na to ihned zareagovala značka Hennessey která uvedla, že má v plánu pokořit magickou pětistovku. Je pravdou že k té zbývá skutečně už jenom malý kousek a tak začíná velký souboj o to, komu se to podaří jako prvnímu.

Souboj tří prestižních značek

Upravené Bugatti Chiron Sport dosáhlo rychlosti atakující 490,5 kilometrů v hodině. Tím nastavilo laťku poměrně vysoko a je otázkou, jak se k tomu postaví hlavní konkurenti. A to Koenigsegg a také Hennessey Performance. Poslední uvedená značka uvedla, že má v plánu magickou hranici 500 kilometrů v hodině překonat. Můžeme očekávat že s podobným vyjádřením brzy přijde i Koenigsegg. Však také auta obou značek dokážou v sériových verzích bez problémů přesáhnout 400 km/h. Po pár úpravách by 500 km/h nemuselo být nereálných.

Hennessey Performance F5 má být tím vozem, který hranici prolomí

Hennessey Performance aktuálně pracuje na vývoji svého nového vozu, který ponese označení F5. Podle značky by se mělo jednat právě o auto, které hranici 500 kilometrů v hodině překoná a tak se také zapíše do historie. Odtajněno bylo několik specifik a nutno říci že informace jsou opravdu ohromující. Pod kapotou má být motor V8 o objemu 7,6 litru, který by měl nabízet výkon neuvěřitelných 1 600 koní. Zrychlení má být pod 10 sekund. Samozřejmě ne na klasickou stovku, ale na 300 kilometrů v hodině. To už je něco!

Nutno však dodat, že auto je stále ve vývoji a oficiálně zatím představeno nebylo. Poslední zpráva a obrázek od Hennessey Performance ukazoval pouze už na první pohled hotové tělo vozu, ale to bylo vše. Nutno dodat, že Bugatti se povedlo atakovat pětistovku jenom tím, že upravilo již svůj stávající model. Něco podobného tak může klidně udělat i Koenigsegg a prvenství Hennessey Performance snadno vyfouknout. Uvidíte jak tento závod techniky nakonec dopadne.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články