Hledáte ojeté auto? Zde je 8 nejspolehlivějších vozů, které můžete dnes koupit

                   

Škoda Rapid 1.2 TSI

Motor 1.2 TSI je v Rapidu tak trochu raritou. Svým majitelům nabídne totiž neobvyklou pružnost, dynamiku a neslýchanou spotřebu. Ta se mimo město dostane pod pět litrů. Rapid byl navíc oceněn designovou cenou Red Dot Award. A co víc, je to jednoduchý vůz, který se snadno opraví i svépomocí. Levné díly se dají sehnat i v druhovýrobě.

Škoda Octavia 2009

Škoda Octavia si drží prvenství mezi dlouhodobě nejprodávanějšími vozy dle všech statistik. Za poměrně dostupné peníze získáte designově povedený vůz, který má skvělé jízdní vlastnosti a levné náhradní díly. K dispozici je celá řada servisů, které vám udělají opravu takřka na počkání.

Motor 1.9 TDI o výkonu 77 kW je zařazen mezi nejspolehlivější motory a vyznačuje se vysokou mechanickou odolností. Několik set tisíc kilometrů zvládne bez větších zásahů mechanika.

Volkswagen Bora TDI

Bora patří mezi oblíbené vozy zvláště u mladší generace. Nadčasový design, skvělá dostupnost náhradních dílů a nekončící možnosti tuning přestaveb. Bora však vyniká také svou houževnatostí. Mimo jiné nabízí pohon 4×4 který oceníte v zimě nebo na nezpevněných komunikacích a motor ujede bez závažnějších oprav statisíce kilometrů.

Použité materiály v interiéru jsou také kvalitní, dokazuje to nejedna ojetina Bory, která uvnitř vypadá i po letech jako nová. Náhradní díly se dají sehnat za pár korun i v druhovýrobě.

Volkswagen Golf Cabrio

Hledáte opravdu nevšední a zároveň spolehlivé auto? Co si takhle pořídit kabriolet? Dobrou volbou bude ten od Volkswagenu. Golf Cabrio z roku 2011 je cenově dostupné a zároveň na sebe strhne pozornost, kamkoli s ním přijedete.

Vůz je vyroben z prvotřídních materiálů, takže dostanete vysoký standard s perfektními jízdními vlastnostmi a motorem, který vás v interiéru nebude rušit nepříjemným bubláním.

Ford Focus

Druhá a třetí generace Focusu je jedním z nejoblíbenějších vozů na našem kontinentu. Díky ceně, použitým materiálům, designu a hlavně kvalitní motorizaci s ním ujedete ještě pěkných pár tisíc kilometrů, aniž byste museli investovat do vážnějších poruch.

Ford Fiesta

Pokud hledáte menší vůz s naprosto spolehlivým motorem, pak jednoznačně vede Ford Fiesta a její třináctistovkový motor. Sice jde o trochu lenivější verzi, ale úspornou. Vůz na popojíždění do města nebo na kratší vzdálenosti skvěle poslouží začínajícím i zkušeným řidičům, kteří od vozu očekávají nízké provozní náklady a trochu toho slušivého designu.

Honda Accord

Honda by se dala zařadit mezi nejspolehlivější vozy vůbec. Ať už se jedná o zmiňovaný Accord, Honda CV-V třetí generace nebo Honda Civic 9. generace, jedno mají společné. Silné, kvalitní a nerozbitné motory, kvalitní zpracování ostatních dílů a nadčasový design, který neomrzí ani po letech.

Accord s motorem 2.2 i-DTEC má v sobě například pohon rozvodů jednořadým řetězem či vybalancování tepelné stability hliníkového bloku pro odvod tepla. O tom by si mohly nechat jiné automobilky nechat jen zdát!

Mitsubishi ASX

Mitsubishi vyniká svými benzinovými motory, proto držáky najdete i mezi Coltem a Lancerem. Celohliníková konstrukce, řetězové rozvody, variabilní časování ventilů (některé motory 1.3 mohou být bez něj) zajišťují za jedenáct let provozu naprostou jistotu a stabilitu. Tyto vozy jezdí pouze na preventivní prohlídky, kde se čas od času mění oleje, svíčky a flitry. Potěší především milovníky moderního vzhledu a netypických prvků, které jsou používané právě u japonských vozů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články