Hyundai Kona Hybrid láká na spotřebu pod 4 litry. K mání už tento měsíc

                   

Korejská automobilka jasně ukazuje, jakým směrem chce tlačit svůj model Hyundai Kona. Kromě klasické verze se spalovacím motorem je k dispozici také plně elektrická, která dokáže na jedno nabití ujet téměř 450 kilometrů. Aby bylo portfolio kompletní, chyběl ještě jedna verze. A tou je Hyundai Kona Hybrid. Model byl představen už před nějakou dobou, ale až nyní můžeme říci, že oficiálně vstupuje na český trh. K mání má být v České republice právě v průběhu tohoto měsíce.

Co Hyundai Kona Hybrid nabídne?

Pod kapotou hybridního modelu najdeme motor Kappa GDI o objemu 1,6 litrů, který nabídne výkon 77 kW. Není to nic velkého, ale připomeňme, že k dispozici bude také elektromotor, který dokáže nabídnout dalších 32 kW. Oficiální dokumenty říkají, že maximální výkon vozu bude 141 koní. Hodnota točivého momentu 265 Nm. Dále automobilka láká na dvouspojkovou převodovku se 6 rychlostními stupni, která má nabídnout velmi svižné řazení.

Co baterie?

Energie pro elektromotor bude k dispozici v lithium-polymerovém akumulátoru s celkovou kapacitou 1,56 kWh. Není to samozřejmě nijak velká kapacita, ale u běžných hybridů jde o poměrně standardní hodnotu. Baterie bude Hyundai Kona Hybrid dobíjet buď přímo pomocí spalovacího motoru, nebo také takzvanou rekuperací – tedy energií, která vznikne bržděním.

Láká hlavně nízká spotřeba

Právě využití baterie, ale i toho, že motor nebude vždy primárně roztáčet kola, ale může být využíván k nabíjení a o rozjezd se postará elektromotor, bude spojeno s poměrně zajímavými hodnotami pokud jde o spotřebu. Hyundai Kona Hybrid láká na hodnotu 3,9 litrů na sto kilometrů. Roli samozřejmě hraje hlavně to, jak budete mít těžkou nohu a kde budete s vozem jezdit. U hybridů mnohdy spotřebu zvyšují spíše delší cesty při vysoké rychlosti, než popojíždění po městě, kde je naplno využíváno možností baterií a elektromotorů.

Kolik peněz si připravit?

Za kolik lze Hyundai Kona Hybrid pořídit? Nejnižší dostupná výbava, která nese označení Style bude k mání za cenu 599 000 Kč. Kdo zatouží po modelu lépe vybaveném, může sáhnout po verzi Premium. Zde však už musí také sáhnout hlouběji do kapsy, jelikož ceníková cena této verze je 689 900 Kč. Ale jak známe Hyundai, jistě se objeví nějaká ta akční sleva, které je poslední týdny hlavním marketingovým lákadlem. Češi zkrátka na akce slyší.

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články