I nové auto může být za dobrou cenu. Našli jsme nejlevnější modely pro Evropu

                   

Většina lidí se rozhodne koupit ojeté auto, jelikož podle jejich slov nemá na to, aby si koupili vůz nový. Mnohdy však převládají mýty o tom, že nové auto musí být nutně drahé. Je to pravda? Ne vždy, jelikož existuje i řada nových modelů, které jsou cenově poměrně dostupné. A to nemluvíme o různých čínských automobilkách, ale o běžných vozech určených pro Evropu.

Jaká nová auta jsou nejlevnější?

Pokud se podíváme na výčet těch opravdu nejlevnějších nových evropských aut, rozhodně by měl do hledáčku případného zájemce zamířit třeba Citroën C3, stejně jako by to měl být Ford Fiesta, a zapomínat se nesmí ani na u nás velmi populární model, kterým je Škoda Fabia. Dalším vozem, na který se rozhodně nesmí zapomínat, je Dacia Sandero. Automobilka dlouhodobě patří mezi nejlevnější možnosti, a pro nenáročné zájemce je skvělou volbou. Slova potvrzuje například i další z portfolia automobilky, Dacia Duster, který lze zařadit mezi aktuálně nejlevnější SUV na trhu.

i

Co lze vybrat dále?

Máme za sebou výčet těch nejlevnějších, ve svých kategoriích. Kdo si lehce připlatí, může už dosáhnout na celou řadu dalších poměrně slušných a kvalitních vozů. Sem můžeme zařadit třeba Mitsubishi Space Star, nebo nelze zapomínat ani na vůz Fiat Panda, nebo poměrně stylové městské auto Fiat 500. Opomíjet by se neměl ani Citroën C1, nebo vůz a Kia Picanto.

Když dáme ještě více…

Vždy záleží na konkrétním našem rozpočtu, a tak pokud máme možnost ho ještě o pár desítek tisíc navýšit, už se otevírá poměrně zajímavá škála aut, která mohou být k dispozici. Je tu třeba Toyota Aygo, je tu Dacia Sandero Stepway, nebo je tu i nová generace modelu Hyundai i10. Dále to může být také Volkswagen up“, může jít o Fiat Tipo, nebo třeba o model Toyota Yaris, nebo Citroën C-Elysee.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

A výčet rozhodně nekončí, jelikož kromě výše zmíněných aut lze za podobné ceny pořídit také Renault Clio, stejně jako Kia Rio, nebo Opel Corsa, či Hyundai i20. Na závěr samozřejmě dodejme jednu důležitou věc. V případě požadavků na slušnou výbavu a dobrý motor, je třeba počítat s tím, že cena může jít poměrně výrazně nahoru. Kdo však přehnané požadavky nemá, má možnost sáhnout po celkem široké škále levných nových aut.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články