I Polsko má neoznačené policejní vozy. SUV Toyota Land Cruiser

                   

Neoznačené policejní vozy najdeme i u nás. Jedná se o modely Volkswagen Passat nebo Škoda Superb, ale také Škoda Octavia. Česká republika není jedinou zemí, kde se s nimi můžete setkat. Stejně na tom je i sousední Polsko, které si svou flotilu tajných policejních vozidel vylepšilo o dalších pár kousků. A to poměrně zajímavých.

Policie bude mít vozy SUV

Oproti České republice jdou Poláci trochu jiným směrem. Jejich policie vsadila na vozy SUV. Vypsáno bylo výběrové řízení na dodávku nových 21 vozidel, která budou sloužit jako neoznačená policejní auta. Výběrové řízení skončilo a vítěz byl jasný. Toyota Land Cruiser, která již velmi brzy dorazí polské policii, která plánuje auta co nejdříve nasadit.

Na silnici i do terénu

Požadavek policie byl jasný. Zatímco naše neoznačení policejní vozy jsou určené primárně na silnici, ty polské zvládnou jak silnici, tak i náročnější terén. Toyota Land Cruiser která bude policii dodána má pod kapotou naftový motor o objemu 2,8 litru a dosahuje výkonu velmi dobrých 177 koní. Maximální rychlost auta je 175 kilometrů v hodině, což dokonce lehce překračuje prvotní požadavek policie.

Nechybí pohon všech 4 kol, který se primárně uplatní právě v terénu. Samozřejmostí je automatická převodovka a také slušná výbava zajišťující hlavně pohodlí a komfort policistů. Nechybí třeba couvací kamera, automatická klimatizace, USB porty nebo vyhřívaná zrcátka. K tomu všemu jsou k dispozici také 3 sady pneumatik, určené na léto, na zimu a také přímo do míst, kde je na vozovce dlouhodobě souvislá vrstva sněhu. Tato výbava bude samozřejmě doplněna o vybavení, které policie potřebuje k výkonu své práce.

Auta za 4 miliony zlotých

A kolik každé vozidlo stálo? Celková hodnota zakázky byly 4 miliony zlotých. Pokud cenu přepočteme k aktuálnímu kurzu, tak je celková cena zakázky zhruba 24 milionů korun. Jedno auto tak polskou policii vyjde v přepočtu na cca. 1,1 milionu korun českých, což určitě není nijak přemrštěnou sumou. Naopak. Zvláště když u našich dealerů začínají ceny na částce 1 049 900 Kč.

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub