Jak za pár korun rozleštit rýhu na karoserii? Unikly tajné triky od zkušeného detailéra, za pár stovek ušetříte tisíce v servisu

Opravy poškozeného laku karoserie nemusí vždy představovat vysoké náklady a zbytečně vyhozené peníze. Na videu ostřílený expert ukázal, jak si poradit s rýhou s tím, co najde člověk doma.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Opravy poškozeného laku na karoserii nemusí nutně znamenat vysoké náklady na drahé prostředky. Zkušení detailéři mají několik triků v rukávu, jak si poradit i s menšími poškozeními, a to za použití běžných domácích prostředků. Existuje jeden takový trik, kterým může řidič doma rozleštit rýhu na karoserii, a to s využitím běžného příslušenství. Rýhy na karoserii jsou problémem, se kterým se může setkat majitel každého auta.

Drobné rýhy a šrámy lze opravit doma kutilským způsobem

Ať už se jedná o menší škrábance způsobené běžným provozem,“ říká odborník na servis evropských a japonských aut, pan Pavlíček, „nebo třeba o nepříjemné rýhy od hřebíků.“ Řešení existuje i bez návštěvy autodílny. Zkušený detailér v jednom videu ukázal, jak lze rozleštit rýhu na karoserii s pomocí několika běžných věcí, které můžete mít doma. Co bude potřeba? Je třeba mít papírovou pásku. Zvolit takovou, která lepí, ale není příliš silná.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Papírová páska se bude používat k zakrytí okolí rýhy. Mikrovláknový hadřík bude sloužit k samotnému leštění. Dva čistící prostředky jsou nezbytnými pomocníky a volba závisí na hrubosti rýhy a povrchu karoserie. Lze zkusit začít méně agresivním prostředkem a postupně přejít na silnější, pokud to bude nutné. Jaký je postup? Nejprve se připraví povrch kolem rýhy. Důležité je zajistit, aby nedošlo k poškození okolního laku během procesu.

Jak opravit drobné poškození karoserie jakéhokoliv vozu doma v garáži?

S použitím papírové pásky se zakryje oblast kolem rýhy tak, aby zůstala odhalena pouze rýha sama. Dalším krokem je nástřik čistícího prostředku. Aplikuje se malé množství čistícího prostředku přímo na rýhu. Začněte s méně agresivním čistidlem a postupně přejděte na silnější, pokud to bude třeba. S použitím mikrovláknového hadříku pak dojde ne leštění. Je třeba postupovat jemnými kruhovými pohyby a následně zvyšovat tlak.

Velké šrámy a poškození karoserie musí renovovat profesionál

Pokud je to nutné, aplikuje se více čistidla. Jakmile je autor spokojen s výsledkem, odstraní se papírová páska a očistí povrch karoserie. Mělo by být vidět zlepšení vzhledu rýhy, a nemělo by dojít k poškození okolního laku. Tento trik nenahrazuje profesionální opravu laku, to je zásadní připomenout. Ale může být užitečným způsobem, jak si poradit s menšími rýhami a škrábanci na karoserii.

Stejně tak je důležité pamatovat na to, že pravidelná péče o karoserii a její pravidelné mytí může předejít vzniku rýh a škrábanců. Udržování laku ve dobrém stavu je nejen estetickou záležitostí, ale také přispívá k dlouhodobé ochraně automobilu před povětrnostními vlivy a korozí.

Zvládli byste to také?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články