Jak na letní úklid vašeho vozu? Pořiďte si WD-40, překvapí vás co všechno dokáže

                   

Úklid auta rychle a účinně

Lámete si každý rok hlavu tím, jak své auto dostat po několika měsících, kdy nevidělo pořádně ani vysavač, do reprezentativního stavu? Postačí vám k tomu jedna jediná lahev s názvem WD-40. Tato nenápadná tuba ve spreji zbaví vaše auto nejrůznějších nečistot. Více v následujícím videu.

Nálepky na karoserii

Ozvláštnění karoserie nejrůznějšími samolepkami bylo v posledních letech velmi módní záležitostí. Ovšem jen do doby, než se nám jí někdo pokusil odcizit, nebo vlivem povětrnostních vlivů a použitím chemických posypů ztratila svůj vzhled a někdy i tvar. Odstranění kvalitního lepidla je opravdovým oříškem. Jak se zbavit zbytků samolepky? Jednoduše na ni nastříkejte roztok WD-40 a pak ji jednoduše sloupněte. Sprej si hravě poradí se všemi druhy samolepek.

Zašlé chromové lišty

V zimě dostávají chromové lišty obzvláště zabrat. Není výjimkou, že dostanou nádech zelené patiny, v horším případě se objeví nevzhledné fleky, které nedokážou odstranit ani nejúčinnější leštěnky na chrom. Opět se nabízí otázka, proč utrácet peníze za předražené čisticí prostředky chromových doplňků, když si vystačíte s WD-40 a jemným hadříkem, ideálně z mikrovlákna? Roztok nastříkejte na lištu a následně vyleštěte.

Zašlapaná žvýkačka do koberečků

Nejhorší, co se může stát s koberečky v autech, je přilepení vyžvýkané žvýkačky a následné nechtěné zašlapání do jemných vláken. Než vynaložíte veškerou energii a vyzkoušíte nejrůznější odstraňovače včetně babských rad v podobě zmražení daného koberečku v mrazáku, sáhněte po WD-40. Tento prostředek nejen že odstraní celou žvýkačku. Pomocí kartáčku odstraníte zbytky žvýkačky uvnitř vláken.

A nakonec disky kol

Nejednou jsme se v naší rubrice rady automobilistům věnovali tématu, jak rychle, levně a účinně odstranit nečistoty z Alu disků. Máme pro vás další tip, jak odstranit nečistoty, chemikálie i zašlou špínu. K čištění použijte jemný hadřík, ideálně mikrovlákno, na který nastříkejte WD-40. Jemným tahem odstraníte veškeré nečistoty, i ty dlouhodobé.

Zdroj fotografií: wd40.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články