Jak se dostat z malého parkovacího místa během několika vteřin? Díky tomuto návodu to zvládnete i vy

                   

Podélné parkování je strašákem každého řidiče

Nejen dobře zaparkovat, aby vůz nestál v silnici, ale také si nechat patřičné místo vpředu i vzadu na to, aby se komfortně vyjíždělo. To už hodně úkolů pro jedno zaparkování vozu! A nakonec přijede z každé strany nové auto, které vás „zavře“ a vy nemůžete ani tam, ani zpátky, opomineme-li popojíždění tam a zátky, vždy o pár centimetrů.

Pokud jde o zaparkování do malých parkovacích míst, existují stovky videí, kdy se kaskadéři trefují s použitím ruční brzdy mezi dvě zaparkovaná auta, kam postaví vůz jakoby nic. A jak z takové mezírky ven, aniž byste museli ztrácet drahocené minuty a palivo?

Výjezd z malého místa pomocí ruční brzdy

Abyste nemuseli pořád popojíždět sem a tam, ukáže vám jeden brazilský policista techniku, jak rychle vyjet z uvíznutého vozu. Zřejmě šlo o instruktora, který žákům ukazoval správný grif. Nevyjíždí mezi skutečnými auty, postačí mu kužely, umístěné těsně před a těsně za autem. Potřebuje k tomu jen auto s předním pohonem, vypínatelný protiskluz a klasickou ruční brzdu.

Jak na to

Při takovém kaskadérském manévru stačí pouze vůz zabrzdit ručkou, zařadit jedničku spolu s podržením spojky a počkat, až auto začne vyhrabávat bokem ven. Ruční brzda se postará o zablokování zadních kol, aniž by povolila větší posun vpřed. Po „přizvednutí“ vozu ve správný okamžik pak stačí uvolnit ruční brzdu a srovnat kola. Z malého prostoru se dostanete během několika vteřin.

Pokud se chcete podobný kousek naučit, raději si prvotní cvik naučte na prázdném parkovišti. Nezapomeňte, že na podobný trik potřebujete vůz s pohonem na přední kola, se čtyřkolkou nebo zadokolkou to nepůjde vůbec.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nejmodernější obrněná vozidla Francie, VBMR Griffon, chrání i východní křídlo NATO. Specialitou je, že jsou ze 70 % z civilních dílů
Události247.cz
Události247.cz
K poražení Ruska bude zapotřebí daleko víc věcí, než si myslíme, tvrdí expert
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Česká firma MISURA přichází s novými produkty
adbz.cz
adbz.cz
Čištění žaluzií zabere jen pár minut díky pomocníkovi z houbiček. Jeho výroba je snadná