Mazaní řidiči používají v autě pytlíčky klasického sáčkového čaje. Uspoří tím tisíce korun

Jak ušetřit za drahé příplatkové drobnosti do kabiny vozu? Stačí koupit krabičku sáčkového čaje.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

Doba není jednoduchá a popravdě se dá předpokládat, že minimálně ještě příští rok si budeme muset utahovat opasky. Každý šetří, jak může, nicméně to neznamená, že by řidiči chtěli v některých oblastech ustoupit do určité míry komfortu. Proč také, když existuje řada levnějších alternativ, leckdy je mají řidiči doma, ani to netuší.

Alternativní řešení nemusejí být špatná. A jsou levná

Klasické stromečky jsou dlouhé dekády tradičním způsobem, jak do interiéru automobilu dostat nějakou zajímavou vůni. Byť slovo vůně je možná přehnané, někdy odér, který se z papírového stromečku line, je vším možný, jen ne příjemným. Některé prameny také uvádějí, že stromeček je plný chemie, která není úplně zdravá.

iZdroj fotografie: Pixabay

To je téma, které by rozhodla až analýza v chemické laboratoři, nicméně to, že někdy jsou stromečky příliš intenzivní, je pravda. A to, že klidně ze dne na den přestanou vonět, také souhlasí. Existují dražší a skutečně příjemné vůně, než jsou papírové stromečky. Většinou jsou zakomponovány do plastových panáčků.

Není nad přírodní produkty. Bylinky, ovoce nebo med

Jejich cena ale může být klidně i několik set korun, za oblíbenou červenou figurku s vůní se platí třeba dvě stovky. Jak tedy ušetřit? Spořivý řidič může hodit obavy za drahou kosmetiku a nákladné prvky za hlavu. Vůně do auta může mít podobu obyčejného sáčku s čajem.  Celé balení vyjde mnohdy levněji než jedna komerční vůně do auta. Řidič navíc může koupit více různých příchutí a kombinovat je.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

V létě přijdou vhod osvěžující citrusové plody, v zimě naopak těžší aromata, například vánoční se skořicí a punčem. Stačí jen pytlík s čajem, nebo pytlíky, rozbalit a zavěsit na zpětné zrcátko. Samozřejmě tak, aby nedošlo k omezení výhledu řidiče. Když čaj přestane vonět, extrémně spořivý řidič jen použije k původnímu účelu. To ale nelze doporučit, pít sušené lístky, které absorbovaly vzdušnou vlhkost e nečistoty, to za to nestojí. 

Jak si osvěžujete kabinu auta vy?

Zdroj: CarHacks
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články