Jaká auta vlastnil zpěvák skupiny Queen, Freddie Mercury, a proč nikdy nejezdil sám?

                   

Stal se legendou své doby a jeho skupina the Queen se stala jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších kapel na světě. Ale jaká auta vlastně Freddie Mercury vlastnil? Než se dostaneme k seznamu, je tady jeden fakt, o kterém možná nevíte: Miloval své automobily a vlastnil jich mnoho … ale ve skutečnosti ani neměl řidičský průkaz. Je to šok?

Studebaker Champion z roku 1950

Jako nejpopulárnější model, který kdy vyráběla americká společnost Studebaker, není překvapením, že Mercury jednoho šampióna také měl. Vyráběl se v letech 1938 až 1958 a auto se prodávalo tak dobře, že zachránilo firmu před bankrotem.

Bylo navrženo Raymondem Loewym a mělo nádherný kulatý čumák, bylo lehké a jeho motor měl tak dobrou spotřebu, že se používal i v zásobovacích vozech a také v tancích ve druhé světové válce.

Daimler Limousine

O autech Freddieho Mercuryho je k dispozici jen velmi málo informací, takže pátrání vyžaduje velké úsilí. Vše, co o tomto konkrétním autě víme, je, že ho koupil Freddie, protože se skupina Queen začala prosazovat stále více. Je víc než pravděpodobné, že to bylo DS420, stejné, jako používaly královské rodiny Švédska, Dánska a Anglie.

Mohlo by vás zajímat: Čím jezdí Andrej Babiš? Zde je celá jeho automobilová flotila!

Rolls Royce Silver Shadow

Tento Rolls Royce později nahradil Daimler jakožto Freddieho vysněný vůz. Samozřejmě, že byl ve skutečnosti řízen šoférem, neboť Freddie neměl řidičský průkaz.

Jeho vůz byl vyveden ve světle šedé barvě, s interiérem v šedé kůži a s dřevěným obložením, vybaven byl kazetovým přehrávačem a telefonem do auta. Nejnovější technologie té doby! Později bylo toto auto prodáno v aukci.

Mercedes Benz 420 SEL

Mercedes si koupil Freddie v roce 1986 a rychle se stal jeho oblíbeným autem. Proto byl používán denně. V roce 1996 bylo prodáno společností Sotheby, ale jeho nový majitel ho nechal svému osudu. Čekalo a hnilo kdesi na staveništi, než ho našel Ross Waite. Bohužel si nemohl dovolit ho zrenovovat, takže místo toho ho prodal v jeho současném hrozném stavu.

Lincoln Town Car

Vůz, který v roce 1981 nahradil Lincoln Continental, se rychle stal oblíbeným americkým luxusním autem. Takže když Freddie koupil byt v New Yorku, byla to jeho první volba každodenního přibližovadla po Velkém Jablku.

Mohlo by vás zajímat: Čím jezdí Ester Ledecká?

Range Rover V8 Kabriolet

Na každém seznamu by měla být nějaká zvláštnost, tak tady jedna je: Range Rover V8 se stahovací střechou. Není to nějak pěkné auto, ale určitě budilo pozornost. Zejména s Freddiem sedícím na otevřených sedadlech.

Později bylo prodáno Rogeru Taylorovi, bubeníkovi Queen, který byl velký petrolhead.

Takže dámy a pánové, to byla sbírka vozů Freddieho Mercuryho. Asi si řeknete, že na tak slavného a bohatého člověka je poměrně skromná. Nejspíš kvůli tomu, že neměl řidičský průkaz, takže se věnoval spíše jiné zábavě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články