Spolehlivé ojeté automobily za dobrou cenu | AutoŽivě

Ojetá auta za dobrou cenu, která vynikají svou spolehlivostí? Zkušený mechanik vybral 6 vhodných adeptů

Nový automobil představuje velkou investici. Existují však i ojetá vozidla, která se proslavila svou spolehlivostí i dostupnou cenou. Jsou tak dobrou volbou mnoha řidičů.

i Zdroje fotografií: Škoda, Mazda, Ford, Volkswagen
                   

Koupě nového automobilu přímo z výroby je bezpochyby nejmenším rizikem. Výrobce totiž ručí za kvalitu zárukou a vám tak pouze stačí zvolit si model, který chcete. Ne každý však má dostatek financí na nový automobil a je nucen volit alternativní možnost v podobě ojetého vozu. U těch je zpravidla vyšší riziko, ale spolehlivé auto v dobrém stavu je velmi dobrým řešením. Existuje několik proslavených modelů, které si u řidičů získaly oblibu jak z hlediska ceny, tak i spolehlivosti.
Nákup ojetiny představuje značné riziko

Ojeté automobily představují riziko zejména proto, že mají v mnoha případech nejasnou historii, stočené kilometry nebo zamaskované stopy po nehodě. Je tak dobré si před nákupem automobil pořádně prověřit nejlépe s pomocí zkušeného automechanika, který se v těchto fintách vyzná. V dnešní době navíc existuje spousta internetových fór, na nichž se dají najít zkušenosti majitelů vybraných vozů, a tak i zjistit, jaká je jejich spolehlivost. 

Prověřená vozidla mají vyšší cenu

Nejlepší volbou je tedy prověřený automobil s doloženou servisní historií, který je v dobrém stavu a má nízký počet ujetých kilometrů. Tyto vozy však stojí zpravidla o něco více než ty nejasné, a tak mnoho lidí volí levnější možnost s vyšším rizikem. Jedním ze spolehlivých vozů se ukázal Renault Clio, jenž překvapil svojí spolehlivostí. Představovaný model byl vyroben v roce 2018 a jeho cena odpovídá dobrému stavu.


iZdroj fotografie: Renault

Spolehlivé SUV za dobrou cenu

Další spolehlivý automobil je Mazda CX-30, který poskytuje dostatek prostoru a pohodlí jak pro obyčejné cesty do práce, tak i pro rodinné výlety. Přestože se jedná o model SUV, jeho rozměry nejsou nijak přehnané. Ve výbavě se objevují hliníková kola, plastová ochrana spodní části do terénu a samozřejmě také LED světlomety. Co se však týče spolehlivosti a ceny, je na tom model CX-30 velmi dobře. Pokud tedy sháníte menší ojeté SUV za přijatelnou cenu, je právě tato možnost velmi dobrým řešením.


iZdroj fotografie: Mazda

Dobrou volbou je i Škoda Octavia

Mezi spolehlivé a cenově přijatelné ojeté vozy se propracoval také Ford Focus s motorem 1,5 TDCI vyrobený v roce 2018. Jeho řidiči si chválí nejen vzhled a pohodlí, ale především bezporuchový provoz. V seznamu nesmí chybět ani domácí značka, kterou reprezentuje Škoda Octavia třetí generace. Její ohlasy jsou velmi příznivé a tento model je častou volbou mnoha řidičů.


iZdroj fotografie: Škoda

Výhodný kup představují i některé vyšší automobily

Co se týče vyšších automobilů, výborné hodnocení má také Renault Kadjar, který prokázal svou spolehlivost a také příznivou cenu. Dalším zástupcem ojetin za dobrou cenu je Volkswagen Touareg s motorem V6 o objemu 3,0 litru, modelový rok 2015. Většina jeho majitelů je s provozem spokojena a kromě toho je také cenově dostupný.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Vlastníte některý z těchto automobilů a máte podobné zkušenosti?

Zdroj: Carmag

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 382 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Severní Korea vyzkoušela hypersonickou zbraň. Snaha, která může změnit rovnováhu sil
Události247.cz
Nová Sněmovna chce být v otázce prezidenta opatrná. Pravomoce mu odebere za jasných podmínek
VědaŽivě.cz
Nejlepší období života potvrzeno revoluční studií. Pozor, ať ho nepromeškáte
adbz.cz
Podzimní bělení ovocných stromů má nespočet výhod: Zapomenutá technika přinese dvojnásobnou úrodou