Ojetá auta za dobrou cenu, která vynikají svou spolehlivostí? Zkušený mechanik vybral 6 vhodných adeptů

Nový automobil představuje velkou investici. Existují však i ojetá vozidla, která se proslavila svou spolehlivostí i dostupnou cenou. Jsou tak dobrou volbou mnoha řidičů.

i Zdroje fotografií: Škoda, Mazda, Ford, Volkswagen
                   

Koupě nového automobilu přímo z výroby je bezpochyby nejmenším rizikem. Výrobce totiž ručí za kvalitu zárukou a vám tak pouze stačí zvolit si model, který chcete. Ne každý však má dostatek financí na nový automobil a je nucen volit alternativní možnost v podobě ojetého vozu. U těch je zpravidla vyšší riziko, ale spolehlivé auto v dobrém stavu je velmi dobrým řešením. Existuje několik proslavených modelů, které si u řidičů získaly oblibu jak z hlediska ceny, tak i spolehlivosti.

Nákup ojetiny představuje značné riziko

Ojeté automobily představují riziko zejména proto, že mají v mnoha případech nejasnou historii, stočené kilometry nebo zamaskované stopy po nehodě. Je tak dobré si před nákupem automobil pořádně prověřit nejlépe s pomocí zkušeného automechanika, který se v těchto fintách vyzná. V dnešní době navíc existuje spousta internetových fór, na nichž se dají najít zkušenosti majitelů vybraných vozů, a tak i zjistit, jaká je jejich spolehlivost. 

Prověřená vozidla mají vyšší cenu

Nejlepší volbou je tedy prověřený automobil s doloženou servisní historií, který je v dobrém stavu a má nízký počet ujetých kilometrů. Tyto vozy však stojí zpravidla o něco více než ty nejasné, a tak mnoho lidí volí levnější možnost s vyšším rizikem. Jedním ze spolehlivých vozů se ukázal Renault Clio, jenž překvapil svojí spolehlivostí. Představovaný model byl vyroben v roce 2018 a jeho cena odpovídá dobrému stavu.

iZdroj fotografie: Renault

Spolehlivé SUV za dobrou cenu

Další spolehlivý automobil je Mazda CX-30, který poskytuje dostatek prostoru a pohodlí jak pro obyčejné cesty do práce, tak i pro rodinné výlety. Přestože se jedná o model SUV, jeho rozměry nejsou nijak přehnané. Ve výbavě se objevují hliníková kola, plastová ochrana spodní části do terénu a samozřejmě také LED světlomety. Co se však týče spolehlivosti a ceny, je na tom model CX-30 velmi dobře. Pokud tedy sháníte menší ojeté SUV za přijatelnou cenu, je právě tato možnost velmi dobrým řešením.

iZdroj fotografie: Mazda

Dobrou volbou je i Škoda Octavia

Mezi spolehlivé a cenově přijatelné ojeté vozy se propracoval také Ford Focus s motorem 1,5 TDCI vyrobený v roce 2018. Jeho řidiči si chválí nejen vzhled a pohodlí, ale především bezporuchový provoz. V seznamu nesmí chybět ani domácí značka, kterou reprezentuje Škoda Octavia třetí generace. Její ohlasy jsou velmi příznivé a tento model je častou volbou mnoha řidičů.

iZdroj fotografie: Škoda

Výhodný kup představují i některé vyšší automobily

Co se týče vyšších automobilů, výborné hodnocení má také Renault Kadjar, který prokázal svou spolehlivost a také příznivou cenu. Dalším zástupcem ojetin za dobrou cenu je Volkswagen Touareg s motorem V6 o objemu 3,0 litru, modelový rok 2015. Většina jeho majitelů je s provozem spokojena a kromě toho je také cenově dostupný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vlastníte některý z těchto automobilů a máte podobné zkušenosti?

Zdroj: Carmag

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Překvapivě zachovalá letadlová loď USS Lexington odpočívá v hloubce 3 tisíce metrů. Její osud byl zpečetěn v bitvě v Korálovém moři
Události247.cz
Události247.cz
EU už začíná varovat před vedlejšími účinky vakcín. Prymula vyzradil, o jaké zákeřné nemoci se jedná
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Na internetu se objevilo video útoků z 11. září, které dosud nikdo neviděl. Mohlo by na událost vrhnout nové světlo
adbz.cz
adbz.cz
Udělejte ze zelených rajčat červená během pár dní. Zkušení zahrádkáři si mezi sebou sdílí užitečné tipy na dozrávání