Ministerstvo se zbavuje státní Audi Q7 3.0 TDI za super cenu. Můžete ji koupit de facto zadarmo

Ministerstvo vnitra si při zabavování nemůže moc vybírat, bere všechno, co je k mání. Když někdo jezdí ve Fabii, zabaví Fabii. Občas se ale poštěstí opravdu pěkný kousek. Jako tato Q7.

i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
i Zdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Dnes tu máme opravdového „drobečka“, kterého se státu podařilo někomu zabavit. A zřejmě se jednalo o odpovědného zločince – otce od rodiny, protože toto Audi Q7 ve svém názvu skrývá klíčový údaj: sedm. Sedm je i míst, které ve své obří karoserii nabízí, byť je pravda, že na poslední třetí řadu se vejdou jen jedinci s krátkými končetinami – anebo právě děti. Jakkoli je Q7 mohutná zvenku, pro mnoho majitelů bývá překvapením, že se uvnitř až takový prostorový zázrak nekoná. Ale to by vám nakonec nemuselo vadit. Protože to zbylé je naopak docela zajímavé. Pojďme se na to společně podívat.

Stará Audi Sport Quattro S1 vyzvala na sprint novou RS3. Výsledek se dá jen těžko uhádnout

I přes svoji pověst má Q7 nepopiratelné přednosti

Poněkud ohraný příměr srovnávající design Q7 s pojízdnou stodolou (nebo skříní, případně barvitěji „almarou“) s novou generací, mezi níž se řadí i tento model z roku 2016, poněkud ztrácí na aktuálnosti. Ladnými křivkami byste Q7 asi zřejmě stále nepopisovali, ale „otesáním“ původního tvaru nakonec vzniklo jen další velké SUV. Nic více a nic méně. Pro příznivce čtyř kruhů na masce a současně majitele početné rodiny se tak nakonec stalo jednou z přirozených voleb. Velké, bezpečné, pohodlné.

iZdroj fotografie: Ministerstvo vnitra ČR

A s bezpečím se při návrhu Q7 opravdu nic nepodcenilo. Při testování v roce 2015 dosáhlo Audi Q7 v testu Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) výsledku pěti hvězdiček, což je nejvyšší možné hodnocení. Jako velmi dobré bylo hodnoceno v ochraně dospělých pasažérů, přičemž testy také ukázaly, že vozidlo nabízí dobrou ochranu pro dětské pasažéry, a to jak při nárazu zepředu, tak zboku. Ochrana chodců byla také hodnocena pozitivně, s dobrou úrovní absorpce nárazu při srážkách.

Jsou velká SUV skutečně nebezpečná pro chodce? Testy Euro NCAP mluví jinak

Šestiválec 3.0 TDI – dostatečný výkon i točivý moment

Ani po stránce výkonových parametrů se Q7 s šestiválcovým dieselem nemusí stydět. S výkonem poněkud neobvyklých 200 kW (272 koní) nabízí dostatečnou dynamiku za každé situace. Točivý moment až 600 Nm je pak (pochopitelně na všechny čtyři kola) přenášen osmistupňovým automatem. Některé verze mají mít také možnost manuálního řazení pomocí pádlových řadicích pák na volantu. Jinými slovy, výkon i točivý moment je vcelku adekvátní „prostorově výraznější“ karoserii.

Vypadá to tedy jako velmi dobře postavené velké SUV s dostatkem místa pro rodinu i dostatečnou výkonovou rezervou pro většinu situací. Tento konkrétní exemplář je provedený v „ledovcově bílé“ metalíze s interiérem v hnědé kůži, ve stavu odpovídajícím nájezdu 95 000 kilometrů a nemá žádné zásadní technické problémy. Jinými slovy, za cenu 649 000 Kč, na nichž začíná od 30. června aukce, by se (s trochou štěstí) mohlo jednat o velmi výhodný nákup. Co říkáte? Dává Q7 za takové peníze smysl? Napište nám do diskuze pod článkem, děkujeme!

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií

Dává vám Q7 za tuto cenu smysl?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články