Jediný správný způsob, jak nastupovat a vystupovat z auta tak, abyste neskončili na vozíku

To, jestli nás budou bolet (nejen) záda, když budeme nastupovat nebo vystupovat z auta, můžeme z velké části ovlivnit my sami. Přinášíme návod, jak na to.

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Styl, jakým nasedáme a vysedáme z auta, máme většinou tak zautomatizovaný, že už ho vůbec nevnímáme. Zkrátka otevřeme dveře, nějak sklouzneme na sedačku, připoutáme se a můžeme vyjet. Jak prosté, milý Watsone. Nicméně pokud opakujeme jeden a ten samý špatný pohyb desetkrát, stokrát nebo tisíckrát, naše tělo ho přijme za vlastní. A jednou se ozve s tím, že už to takhle dál nechce. Návod, jak tomu předejít a jak si chránit záda, přinášíme právě teď.

Vystupování z nízkého auta bývá občas vtipné

Napadlo vás někdy, jaký je jeden z důvodů oblíbenosti SUV mezi lidmi? Pokud mimo jiné hádáte vyšší pozici za volantem, a tedy snadnější nastupování a vystupování, hádáte správně. Neboť kdo se někdy „spouštěl“ do nějaké sportovní „placky“ a co hůř – snažil se z ní elegantně vystoupit – jistě mi dá za pravdu, že speciálně to druhé není nic snadného. Jako pobavení pro přihlížející to ale funguje spolehlivě. A jako zkracovač „životnosti“ vašich zad také.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pojďme si tedy ukázat způsob, s nímž svým zádům ulevíte a zbavíte se bolestí plynoucích speciálně z namáhání bederní páteře. Neb právě ta nejvíc trpí rotačními pohyby a nerovnoměrným rozložením zátěže, což se přesně děje při nastupování a vystupování „jednou nohou napřed“. Jediný správný způsob je ukázán v krátkém přiloženém videu. Je sice anglicky, ale je natolik názorné, že se nejde zmýlit. V čem spočívá princip správného nastupování a vystupování?

Nohy jedině u sebe – záda vám poděkují

Zkráceně řečeno – v nohách u sebe. Jinými slovy, nasedání do auta probíhá tak, že se nejprve otočíte zády a s nohama na zemi u sebe se posadíte na sedačku. A až po dosednutí dáte nohy (opět u sebe) do auta. Vystupování je stejné, jen opačné pořadí: nejprve dáte obě nohy ven z auta a teprve potom, snožmo, vystoupíte z auta. Síly, které záda přenáší, jsou tady zcela jiné než při přecházení z jedné nohy na druhou, tady se pevně opíráte o obě nohy. A vaše záda vám poděkují.

Jakým způsobem z auta vystupujete vy?

Zdroj: MyMechanic
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ultimátní zabiják lodí, proti němuž nebude obrany: Čína pracuje na rychlém „raketo-torpédu“ s nadzvukovou rychlostí
Události247.cz
Události247.cz
Jako za bolševika: Putin nadělí Rusům nepříjemný vánoční dárek. Na potraviny si podle nového videa vystojí pořádné fronty
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Lechtání může ublížit dítěti i dospělému: Smích vždy neznamená zábavu, může to přejít až k týrání
adbz.cz
adbz.cz
Čtyři věci, které orchideje k smrti nenávidí. Kdo se jich vyvaruje, může se z nádherných květů těšit po celý rok