Jediný správný způsob, jak nastupovat a vystupovat z auta tak, abyste neskončili na vozíku

To, jestli nás budou bolet (nejen) záda, když budeme nastupovat nebo vystupovat z auta, můžeme z velké části ovlivnit my sami. Přinášíme návod, jak na to.

i Zdroj fotografie: Audi
                   

Styl, jakým nasedáme a vysedáme z auta, máme většinou tak zautomatizovaný, že už ho vůbec nevnímáme. Zkrátka otevřeme dveře, nějak sklouzneme na sedačku, připoutáme se a můžeme vyjet. Jak prosté, milý Watsone. Nicméně pokud opakujeme jeden a ten samý špatný pohyb desetkrát, stokrát nebo tisíckrát, naše tělo ho přijme za vlastní. A jednou se ozve s tím, že už to takhle dál nechce. Návod, jak tomu předejít a jak si chránit záda, přinášíme právě teď.

Vystupování z nízkého auta bývá občas vtipné

Napadlo vás někdy, jaký je jeden z důvodů oblíbenosti SUV mezi lidmi? Pokud mimo jiné hádáte vyšší pozici za volantem, a tedy snadnější nastupování a vystupování, hádáte správně. Neboť kdo se někdy „spouštěl“ do nějaké sportovní „placky“ a co hůř – snažil se z ní elegantně vystoupit – jistě mi dá za pravdu, že speciálně to druhé není nic snadného. Jako pobavení pro přihlížející to ale funguje spolehlivě. A jako zkracovač „životnosti“ vašich zad také.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pojďme si tedy ukázat způsob, s nímž svým zádům ulevíte a zbavíte se bolestí plynoucích speciálně z namáhání bederní páteře. Neb právě ta nejvíc trpí rotačními pohyby a nerovnoměrným rozložením zátěže, což se přesně děje při nastupování a vystupování „jednou nohou napřed“. Jediný správný způsob je ukázán v krátkém přiloženém videu. Je sice anglicky, ale je natolik názorné, že se nejde zmýlit. V čem spočívá princip správného nastupování a vystupování?

Nohy jedině u sebe – záda vám poděkují

Zkráceně řečeno – v nohách u sebe. Jinými slovy, nasedání do auta probíhá tak, že se nejprve otočíte zády a s nohama na zemi u sebe se posadíte na sedačku. A až po dosednutí dáte nohy (opět u sebe) do auta. Vystupování je stejné, jen opačné pořadí: nejprve dáte obě nohy ven z auta a teprve potom, snožmo, vystoupíte z auta. Síly, které záda přenáší, jsou tady zcela jiné než při přecházení z jedné nohy na druhou, tady se pevně opíráte o obě nohy. A vaše záda vám poděkují.

Jakým způsobem z auta vystupujete vy?

Zdroj: MyMechanic
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě