Jednoduchý způsob diagnostiky motoru pomocí mince

                   

Diagnostika poruchy motoru v rané fázi často zabrání tomu, aby bylo potřeba provádět větší a nákladnější opravy. Někteří zvláště pečliví motoristé pravidelně berou svá auta na počítačovou diagnostiku. Ne všichni řidiči však chtějí platit za autoservisy a ztrácet čas. Jeden z nich říká, jak pomocí běžné mince můžete posoudit kvalitu motoru. Tato metoda je vhodná jak pro kontrolu vlastního automobiluů, tak při nákupu vozu na trhu s ojetinami. 

Tato metoda nám umožňuje posoudit úroveň vibrací motoru a přesnost jeho usazení v motorovém prostoru. Tato jednoduchá metoda je vhodná i pro většinu moderních automobilů. 

iZdroj obrázku: Imgur / Chiron David

Při pohledu na auto vám mince umožňuje posoudit opotřebení silentbloků motoru a jeho přesné umístění. Především pokud byl motor vyměněn, je pravděpodobné, že byl namontován nesprávně z hlediska jeho vodorovné osy. To vede k velkému opotřebení pohonné jednotky a řadě dalších problémů.

iZdroj obrázku: Imgur / Chiron David

Jak provést rychlou diagnostiku motoru pomocí mince – nejlépe pěti- nebo desetikoruny? Na vodorovnou plochu motoru běžícího na volnoběh postavíme minci na její hranu, přímo na okraj motoru. Pokud stojí a nespadne, je motor správně nainstalován a silentbloky jsou stále v pořádku.Svou minci si pochopitelně vezmeme zpět.

iZdroj obrázku: Imgur / Chiron David

Vozidlo by pochopitelně mělo stát na rovném povrchu a mince by měla vdžet stát na hraně alespoň dvě sekundy Není vždy možné trvat alespoň jednu nebo dvě sekundy. Motor ve špatném stavu vydává vážné vibrace, což znemožňuje udržení mince. na hraně Tato metoda samozřejmě neposkytuje přesné informace o existujících poruchách, pokud existují, ale je naprosto vhodná jako nejjednodušší diagnóza.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články