Jedny z největších legend napříč automobilovým sportem naší historie

Občas je potřeba si připomenout to nejlepší, co nám historie nabízí a co se událo. Pojďte se tedy podívat na některé z nejzkušenějších automobilových závodní napříč sporty.

i Zdroj fotografie: Pixabay

Napříč všemi tématy se vyskytují jména, která si lidé snadno zapamatují a rádi připomínají. Pokud vaše jméno přežívá po určitou dobu, můžete se stát i legendou ve své oblasti, podobně jako následující automobilový závodníci. Tito muži se určitou mírou zasloužili o rozvoj tohoto sportu a zaslouží si, aby jejich jména znaly i budoucí generace.

Jeffrey Michael Gordon

Tento závodník, kterému nikdo neřekl nikdo jinak než Jeff je bývalý americký jezdec v závodech na ovále. V současné době komentuje televizní přenosy závodů Fox NASCAR a má vysoké postavení ve společnosti Hendrick Motorsports. Během své kariéry vyhrál řadu závodů i v závodech NASCAR, v nichž si i po odchodu drží 3. příčku jako nejlepší řidič.

iZdroj fotografie: Getarchive
Jeff ještě během své jezdecké kariéry, dnes se již sám řízení nevěnuje.

Colin McRae

Kariéra tohoto nadějného a schopného řidiče závodů rallye byla předčasně ukončena, když tragicky zahynul po zřícení jeho helikoptéry. Ve 27 letech však již vybojoval titul Mistra světa automobilových soutěží, jeho úspěch nezůstal nepovšimnut a byla po něm pojmenována hra Colin McRae Rally.

Colin McRae uprostřed – podle expertů by dnes stále vyhrával.

Richard Lee Petty

Tomuto řidiči NASCAR nikdo neřekl jinak než „The King“, tedy Král. Petty jako první ze všech závodníků vyhrál 7krát pohár NASCAR Cup Series a za celou svou kariéru vyhrál 200 dílčích závodů. Mezi řidiči je opravdu hodně respektován, mimo jiné i proto, že se mu podařilo během života 27krát vyhrát závod Daytona 500.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pro Krále (napravo) je dodnes typický jeho výstřední klobouk.

Carlos Sainz

Tento španělský jezdec rallye je uznáván především proto, že se mu podařilo 2krát vybojovat titul mistra světa a vyhrál Rallye Dakar v roce 2010. Carlosovi však dnes nikdo neřekne jinak než El Matador. Za svou kariéru, kterou započal již v roce 1987, vyměnil spoustu aut, nyní však zakotvil u týmu Volkswagen Motorsports.

Dnes El Matador (napravo) již sám nezávodí, s rallye je jeho jméno však stále spojeno.

Anthony Joseph Foyt Jr.

Tento 86letý vysloužilý řidič se angažoval ve spoustě nejrůznějších automobilových sportů. Jezdil závody NASCAR, USAC, trpasličích aut, je jediným čtyřnásobným vítězem Indianapolis 500, držitel několika rekordů a všeobecně uznávaným závodníkem. Po odchodu do důchodu se věnuje naplno vedení týmu A. J. Foyt Enterprises účastnící se závodů CART, IRL a NASCAR

iZdroj fotografie: Reuters
Foyt nyní vlastní několik závodních aut a koučuje další jizdce.