Jeremy Clarkson odhalil jeho výběr lidového auta roku

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Britský legendární motoristický novinář a televizní moderátor pořadu Top Gear Jeremy Clarkson pravidelně každý rok představuje dvě auta, která jsou podle něj naprosto výjimečná. A stejně jako on sám, i jeho výběr je většinou dost překvapivý a kontroverzní. Pro letošní rok své rozhodnutí již udělal, tak se pojďme podívat, které dva vozy se tam dostaly.

Nejlepší superauto roku

Začněme tím drahým, úžasným a nedosažitelným. Letos to platí více, než kdy jindy. Jeho volbou je totiž velice vzácný vůz Eagle Lightweight GT, který je vyroben na zakázku. Sestrojit ho dohromady trvá neuvěřitelných osm tisíc hodin a ročně společnost vyprodukuje pouze dva kusy tohoto jedinečného modelu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové podklady Jaguar

Auto na první pohled připomíná Jaguar E-Type, ale ve velmi luxusní a exotické verzi. Váží jen něco málo přes jednu tunu a skrývá se v něm šestiválcový motor o objemu 4,7 litru s výkonem 380 koní. Z nuly na sto ho dostanete za méně jak pět vteřin a jeho maximální rychlost činí 273 kilometrů za hodinu. S klidným srdcem lze říct, že se jedná o jedinečné a extrémně vzácné superauto.

Nejlepší lidové auto roku

Do kategorie lidového auta se podle Clarksona letos dostalo Mini JCW GP. Překvapením je, že se lidově pouze tváří. Ve skutečnosti se jedná o verzi mini, která má výkon 301 koní a točivý moment 450 Nm. Díky tomu si může klidně dát závod i s větším a silnějším sportovním vozem. Pod kapotou se skrývá čtyřválcový motor a maximální rychlosti dosahuje ve 265 kilometrech za hodinu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Tiskové podklady BMW, MINI

Lidový přitom není ani náročnost jeho výroby. Rozhodně se nejedná o auto, které by se vyrábělo po desetitisících a vyváželo všude po světě. Mini JCV GP je krásná limitovaná edice, které společnost vyrobí pouze tři tisíce kusů pro celý svět. Jeho prodej je proto dost omezený. Jak je vidět, Jeremy Clarkson nedokáže vybrat běžné auto ani v lidové kategorii. Ale to zajisté nikoho nepřekvapí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články