Každé auto umí otevřít láhev piva. Utajený zlepšovák nejen na velkou žízeň

Některé automobily mají více praktických vymožeností, než jiné. Všechny ale mají vtipný doplněk pro uhašení nejen letní žízně, a to dokonce na každé straně auta.

i Zdroj fotografie: Michal Sztolár
                   

Že většina automobilů má několik užitečných maličkostí, využitelných i v reálném životě mimo samotné cestování, ví kde kdo. Ostatně, i proto máme ta auta tolik rádi. Ženy umí dokonale využít zrcátko ve sluneční cloně k vylepšení již tak dokonalého makeupu (a nemají pochopitelně problém ani se zrcátkem hlavním, vnitřním), omladina s oblibou využívá zástrčky zapalovače nebo USB k dobíjení svých věčně vybitých telefonů, klimatizovaná přihrádka u spolujezdce vám v létě vychladí sadu plechovek nebo jogurty.

Vychytávky moderních aut nejen pro cestování

A můžeme pokračovat. Cestujete často s drahou polovičkou, případně máte ještě malého, „prostorově nenáročného“ potomka? Nebo psa? Existují kombi nebo MPV, při jejichž návrhu někdo evidentně přemýšlel nad tím, že se v nich občas bude chtít někdo vyspat. A často to budou hned dva. Proto se při navrhování zavazadlového prostoru kladl důraz i na tento způsob využití. Rovná a široká podlaha (ideálně bez schodu), snadné sklápění, dostatečný prostor. Příklady? Jen namátkou: Volvo V70, Citroen C5 Break, Ford Galaxy/Mondeo Turnier.

iZdroj fotografie: Ford

A u praktických zádí ještě zůstaneme. Kdo z vás, kdo máte kombi nebo hatchback s podlahou zavazadelníku ve stejné rovině s nárazníkem si někdy nesednul na „konec auta“ a nevyužil výklopných dveří jako deštníku nebo třeba ochrany před sněžením? A existují auta, u kterých jsou páté, zadní dveře rozdělené a dovolují využít spodní, dolu se vyklápěcí část jako jako sedák nebo i stoleček, podobně, jako to mají kupříkladu pickupy. Příklad? Jakýkoli Range Rover nebo třeba starší BMW X5.

Auto jako obývák nebo herna

Stejně tak některá MPV nabízí otočná přední sedadla, v kombinaci s malým stolkem tak vytvoříte „malý obývák“ pro diskusi s přáteli, hraní stolních her při zastávkách na cestě, případně malý „business room“ pro obchodní jednání. A nemusí to být hned velký (a patřičně drahý) VW Multivan, který je tímto uspořádáním vyhlášený (tam se však neotáčí přední sedadla, ale je za nimi řada sedadel proti směru jízdy), stejnou službu poskytne například některé z „trojčat“ Sharan/Galaxy/Alhambra v lepších výbavových stupních. Včetně úplně první generace.

iZdroj fotografie: VW

Jak vidno, moderní osobní auta nemusí být zdaleka jen prostředky pro dopravu z bodu A do bodu B. A to jsme ani nezmínily opravdové speciály typu obytných vozů, schopných nahradit nejen obývák, ale rovnou celý byt nebo dům. Na chvíli se ale ještě vrátíme do úvodu a zmíněných chlazených nápojů. Máme pro vás totiž jeden vtipný a nadmíru užitečný zlepšovák, který, bude li použit s patřičným načasováním a vtipným komentářem, dokáže nečekaně zabodovat u vašeho partnera či partnerky.

Utajený zlepšovák každého auta

Představme si modelovou situaci: je léto, užíváte si pauzu na cestě a ve stínu jen tak odpočíváte a podřimujete v autě. Nebo na rozbalené dece vedle auta. V tom se ozve vaše drahá polovička s přáním, že by si dala „jedno“. Případně, speciálně u dam oblíbenou značku nápojů, dostupných jen ve skle. A i když zručný muž otevře láhev v zásadě o cokoli (dokonce i jednu o druhou), není od věci v sobě ukázat znalce automobilových vychytávek. A se slovy „samozřejmě, lásko, máme přece naše auto“ láhev elegantně otevřete – o zámek dveří.

iZdroj fotografie: Michal Sztolár

A hned se přiznám, že jsem to pro účely tohoto článku samozřejmě vyzkoušel, na nafocené lahvové „dvanáctce“. S trochou snahy se mi to bez problémů povedlo, věřím tomu, že šikovnější jedinec to zvládne, aniž by musel vstát ze sedačky. Speciálně v očích dam pak můžete vypadat velmi přitažlivě – prakticky založených mužů totiž ubývá. A pochopitelně – cokoli alkoholického jen a pouze pro spolujezdce! Přejeme vám pohodový relax nejen u vychlazených nápojů!

Zkusili jste někdy takto otevřít láhev?

Zdroj: Oberlo
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články