Kolik lidí se vejde do auta pro 2? Policisté se při kontrole divili, kde našli dalšího pasažéra

                   

Každé auto na trhu má přesně definováno, pro kolik lidí je určeno. Pokud je tento počet překročen, hrozí pokuta. Ve většině případů k tomu dochází ve chvíli, kdy se v autě pro 5 veze například šestice lidí tak, že někdo sedí na klíně. To, co však policisté zažili při kontrole v Polsku, to už dlouho neviděli. Trojice mužů se potřebovala dopravit z místa na místo a tak zvolila celkem originální způsob. Ten ale odporuje nejenom polským zákonům.

Další pasažér seděl v kufru

Při celkem běžné kontrole zastavili dvoumístné auto, konkrétně Peugeot 206. Jde o celkem praktický vůz pro řemeslníky, kteří mohou jet ve předu a vztahu mohou mít naložené vše potřebné. Tito muži však vzadu neměli jenom své věci. Když si policisté obcházeli vůz, všimli si, že kromě dvou pasažérů na předních sedadlech je v autě ještě jeden třetí. A ten seděl přímo v zavazadlovém prostoru vozu.

Snažil se být maskován

Bylo jasné, že všichni moc dobře, vědí, že na tomto místě nemá co dělat. Snažil se maskovat mezi polštáři a přikrývkami, ale policisté ho stejně viděli. V tu chvíli začala mít kontrola zcela jiný spád. Případ se stal v sousedním Polsku a muži přiznali, že takto chtěli urazit více než 30 kilometrů, a to mezi městy Toruń a Aleksandrów. Nešlo tedy jenom o přejezd pár kilometrů po městě.

Pokuta a vykázání z vozu

A jak vše dopadlo? Dle očekávání. Nejprve došlo na pokutu, která činila 100 zlotých, což je obvyklá pokuta za každého člověka, který je ve voze navíc. A co se stalo s mužem, který se ukrýval v zavazadlovém prostoru vozu? Ten z něho byl samozřejmě vykázán a bylo mu doporučeno cestovat do cíle své cesty veřejnou dopravou. Dvojice na předních sedadlech mohla pokračovat dále svým vozem. Ještě štěstí, že je nenapadlo převážet třetího pasažéra na vleku, který měli za vůz také zapřažený. To už by pravděpodobně neskončilo jen u běžné pokuty.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články