Která auta vypadají na první pohled luxusně, ale jejich cena je ve skutečnosti relativně nízká?

Některé automobily na první pohled oslní svou elegancí a luxusem. I takové vozidla se dají sehnat za přijatelné peníze.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

V dnešní době má automobil téměř každý. Díky němu se lidé pohodlně dopravují do práce nebo na jiná potřebná místa. Bohatí lidé se často předvádí, kdo má luxusnější a lepší automobil. Pokud se chcete přidat na seznam těch, kteří na první pohled oslní svým luxusním vozem, měli byste zahrnout do výběru i níže uvedené automobily. Ty jsou totiž ve většině případů dostupné díky své ceně. Na závěr výběru jsem pro vás pak nachystal perličku, která už na své ceně neklesá, je ale ze všech nejdražší a není pro každého.

BMW řady 7

Automobily značky BMW jsou již celá léta známé svým přepychem a luxusem. Často si jej kupují podnikatelé, nebo lidé, kteří mají hodně peněz. Pokud se chcete zařadit mezi řidiče značky BMW, je právě jejich řada 7 dokonalou volbou. Přestože se nejedná o fungl nový model, jejich cena v poslední době výrazně klesla. Pořád se však dají najít zachovalé vozy, které svým vzhledem ohromí všechny kolemjdoucí.

iZdroj fotografie: BMW

Lotus Elise

Řadí se mezi sportovní automobily s pohonem zadních kol. Lotus Elise nabízí kromě dobře vypadajícího vzhledu také luxusní parametry a výkon. Hravě překročí rychlostní hranici 200 km/h, takže je vhodný zejména pro milovníky rychlé jízdy a silných automobilů. Navíc nabízí manuální převodovku pro lepší požitek z jízdy. Cenově nejdostupnější je jejich 1. řada, která už sice má něco za sebou, ale na druhou stranu pořád vypadá skvěle.

iZdroj fotografie: Lotus

Lexus IS300 rok výroby 2005

Lexus se v dnešní době řadí mezi ty nejluxusnější automobily, a nebylo tomu jinak ani dříve. Konec konců od slova luxus je odvozen i jeho název. Za málo peněz mnoho muziky. Přesně to sedí na model Lexus IS300, vyrobený roku 2005. Automobil už má nějaký ten rok v provozu za sebou, ale pokud seženete ten správný kus, budou na vás ostatní zírat s otevřenou pusou. Při tom všem za něj neutratíte všechny úspory, protože jeho cena v poslední době výrazně klesla.

iZdroj fotografie: Lexus

Nissan 350Z (série Z33) 2003 – 2009

Přestože Nissan vyrábí především rodinné automobily a SUV, blýskl se i několika povedenými automobily, které se mohou rovnat s těmi nejluxusnějšími. Nissan 350z z roku 2003 je dokonalou volbou těch, kteří si občas rádi udělají projížďku v luxusním voze. Jedná se o dvoumístný sportovní vůz, který je díky své ceně (nejlevnější kusy se pohybují kolem 250 tis. Kč) nyní dostupný i pro širší veřejnost. Pokud se vám tedy podaří najít zachovalý automobil s malým počtem ujetých kilometrů, máte vyhráno.

iZdroj fotografie: Nissan

Doprovázet vás pak bude 3,5 l V6 s výkonem 280 PS, která pohání výhradně zadní kola. Nissan se dokáže rozjet z 0-100 km/h za 5,9 s a maximální rychlost vám ukáže kolem 250 km/h. Ve většině případů na razíte na manuální šestistupňovou převodovku, která je tou správnou volbou pro jízdní zážitky. Pro řidiče co mají rádi vítr ve vlasech, je pak k dispozici i verze kabriolet s látkovou střechou.

Porsche 911 (model 911) 1964 – 1989

Na závěr tu mám „perličku“ pro investory. Porsche 911 samo o o sobě nepůsobí levným dojmem. Výjimka není ani níže vyobrazená 911. Přestože je tento model z 80. let, už samotná značka Porsche je známkou přepychu a luxusu. Kromě dokonalého dojmu na první pohled nabízí také úžasné jízdní vlastnosti, které zastíní celou řadu dnešních automobilů. V dnešní době jsou tyto automobily dostupné přibližně od 1 milionu Kč. Záleží na stavu, motorizaci a jestli jde o kupé, targu, kabriolet, případně speedster.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Stará Porsche 911 jsou už delší dobu brána jako investiční auta. Pokud nejsou vyloženě rozbitá, pak si drží cenu, ať se jedná o jakýkoliv model. Nejlevnější k sehnání je dnes řada 996. Zpět ale k našemu modelu. Cena už dnes neklesá, a pro ty z vás, kteří mají dostatek financí, přestavuje příjemnou možnost, jak se svézt a zároveň neztratit mnoho financí. Pokud tedy uvidíte právě tento model od luxusní značky Porsche v dobrém stavu, na ni nečekejte a sáhněte po něm. Je to totiž jedinečná příležitost, jak sehnat luxusní automobil za dostupnou cenu.

Zdroj: ClassicCars

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články