8 dostupných vzácných aut, která z vás udělají milionáře. Jejich nákup v dnešní době představuje velmi výhodnou investici

Některé typy automobilů jsou vzácnější než jiné. S malým nájezdem kilometrů tak představují velmi dobrou investici do budoucna a jejich hodnota se bude navyšovat.

i Zdroj fotografie: Mitsubishi, BMW, Audi, Alfa Romeo, Jaguar, Land Rover
                   

Většina lidí si pořizuje ať už nový, nebo starší automobil pouze jako dopravní prostředek. Hledají tak kompromis mezi cenou a kvalitou, aby se spolehlivě a zároveň co možná nejlevněji dopravili z jednoho místa na druhé. Na druhou stranu se najde i hrstka těch, kteří si koupí starý automobil a vyjedou s ním jenom párkrát za rok, protože je mají jako veterány a jejich hodnota každým dnem stoupá. Některá vozidla mají tak velkou cenu a předpoklad pro její růst do budoucna, že jsou velmi dobrou investicí.

Nový automobil rychle ztrácí hodnotu

Pokud se rozhodnete koupit si nový automobil, jeho cena bude relativně vysoká a každým dnem se jeho hodnota o něco sníží. Nový vůz tedy rozhodně není dobrou investicí do budoucna. Za pár let za něj totiž dostanete například jenom půlku počáteční částky. To ovšem neplatí o určitých modelech, které to mají přesně naopak. Podle odborníků jsou nejvzácnější a nejhodnotnější právě ty automobily, kterých je málo, nebo jsou staré a zároveň v dobrém stavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odborníci mají jasno

Specialisté v oblasti automobilového trhu představili žebříček několika modelů, které postupem času naberou velkou hodnotu a jejichž nákup představuje velice dobrou investici do budoucna. Drtivá většina těchto vozů byla vyrobena v 90. letech minulého století. Jejich výroba navíc byla ukončena, takže se jejich počet nebude nadále zvyšovat. Mnohé z nich z nich navíc skončily vyřazeny a sešrotovány. To ještě snižuje nabídku na trhu a zvyšuje jejich hodnotu, zvláště pokud je vozidlo v dobrém stavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na seznam se dostaly světoznámé značky

V období 90. let navíc vznikla spousta neobvyklých automobilů, které vymysleli opravdoví automobiloví nadšenci. Vznikaly tak různé kompromisy mezi nejlepší dostupnou technologií a dokonalým designem. Na úplném vrcholku zmiňovaného seznamu se umístil model od Alfy Romeo GTV, který se do prodeje dostal v roce 1993. Následují ho Audi s označením V8, BMW 540i od roku 1992, Jaguar XK8 (od roku 1996) nebo třeba Land Rover Defender, konkrétně řada 1 a 2.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě těchto vozidel se také vyplatí nákup automobilů Toyota Land Cruiser (J80, J100), Volkswagen Corrado VR6 (od roku 1991) a Volvo 740 Turbo od roku 1986. Všechny tyto modely jsou v určitých věcech výjimečné. Odborníci zároveň předpokládají, že jejich už tak dost vysoká cena postupem času výrazně poroste. V dobrém stavu a s málo najetými kilometry tak představují velmi dobrou investici, pokud tedy máte pro automobil nachystanou garáž.

Zdroj: Heritage Motors, InvestCars, BMW, Audi, Jaguar, Land Rover

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice