8 dostupných vzácných aut, která z vás udělají milionáře. Jejich nákup v dnešní době představuje velmi výhodnou investici

Některé typy automobilů jsou vzácnější než jiné. S malým nájezdem kilometrů tak představují velmi dobrou investici do budoucna a jejich hodnota se bude navyšovat.

i Zdroj fotografie: Mitsubishi, BMW, Audi, Alfa Romeo, Jaguar, Land Rover
                   

Většina lidí si pořizuje ať už nový, nebo starší automobil pouze jako dopravní prostředek. Hledají tak kompromis mezi cenou a kvalitou, aby se spolehlivě a zároveň co možná nejlevněji dopravili z jednoho místa na druhé. Na druhou stranu se najde i hrstka těch, kteří si koupí starý automobil a vyjedou s ním jenom párkrát za rok, protože je mají jako veterány a jejich hodnota každým dnem stoupá. Některá vozidla mají tak velkou cenu a předpoklad pro její růst do budoucna, že jsou velmi dobrou investicí.

Nový automobil rychle ztrácí hodnotu

Pokud se rozhodnete koupit si nový automobil, jeho cena bude relativně vysoká a každým dnem se jeho hodnota o něco sníží. Nový vůz tedy rozhodně není dobrou investicí do budoucna. Za pár let za něj totiž dostanete například jenom půlku počáteční částky. To ovšem neplatí o určitých modelech, které to mají přesně naopak. Podle odborníků jsou nejvzácnější a nejhodnotnější právě ty automobily, kterých je málo, nebo jsou staré a zároveň v dobrém stavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Odborníci mají jasno

Specialisté v oblasti automobilového trhu představili žebříček několika modelů, které postupem času naberou velkou hodnotu a jejichž nákup představuje velice dobrou investici do budoucna. Drtivá většina těchto vozů byla vyrobena v 90. letech minulého století. Jejich výroba navíc byla ukončena, takže se jejich počet nebude nadále zvyšovat. Mnohé z nich z nich navíc skončily vyřazeny a sešrotovány. To ještě snižuje nabídku na trhu a zvyšuje jejich hodnotu, zvláště pokud je vozidlo v dobrém stavu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na seznam se dostaly světoznámé značky

V období 90. let navíc vznikla spousta neobvyklých automobilů, které vymysleli opravdoví automobiloví nadšenci. Vznikaly tak různé kompromisy mezi nejlepší dostupnou technologií a dokonalým designem. Na úplném vrcholku zmiňovaného seznamu se umístil model od Alfy Romeo GTV, který se do prodeje dostal v roce 1993. Následují ho Audi s označením V8, BMW 540i od roku 1992, Jaguar XK8 (od roku 1996) nebo třeba Land Rover Defender, konkrétně řada 1 a 2.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kromě těchto vozidel se také vyplatí nákup automobilů Toyota Land Cruiser (J80, J100), Volkswagen Corrado VR6 (od roku 1991) a Volvo 740 Turbo od roku 1986. Všechny tyto modely jsou v určitých věcech výjimečné. Odborníci zároveň předpokládají, že jejich už tak dost vysoká cena postupem času výrazně poroste. V dobrém stavu a s málo najetými kilometry tak představují velmi dobrou investici, pokud tedy máte pro automobil nachystanou garáž.

Zdroj: Heritage Motors, InvestCars, BMW, Audi, Jaguar, Land Rover

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články