Ano, šéfe! Kuchyňské kleště do nepovinné výbavy auta patří. Na manipulaci s drobnými předměty jsou lepší než prsty

Pomůcka, která není součástí povinné ani nepovinné výbavy, přesto se může řidičům hodit. Zejména těm s krátkýma rukama.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě
                   

Vychytávky domácích kutilů jsou někdy skutečně k smíchu. Používat některé kuchyňské pomůcky anebo suroviny, nedává smysl. Zejména pokud jde o autokosmetiku, která je sice dražší než slupky z brambor nebo kus jablka, ale je účinnější. Také opravovat oděrky v obložení automobilu prostřednictvím otevřeného plamene hořící zápalky je dost kontroverzní.

Kuchyňské potřeby do auta obvykle nepatří. Někdy se hodí

Přesto ale pro předměty denní potřeby lze občas najít v automobilismu využití. Takové, o kterém se jejich tvůrcům ani nesnilo. Na internetu nechybí návody s chytrými triky, díky kterým si může řidič skutečně život za nízkou cenu výrazně usnadnit. jeden z automobilových „lifehacků“, který se může hodit na parkovištích v centrech měst, ale nejenom tam.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Mnoho placených parkovišť vyžaduje, aby si řidič u vjezdu vyzvedl lístek. Mnoho řidičů s tím může jistě potíže – parkovací automat je občas umístěn tak, že je třeba udělat hodně gymnastiky, aby člověk na parkovací lístek dosáhl. Někdy za tímto účelem musí řidič dokonce vystoupit z auta. A to může být stresující, zvláště když se zároveň zvedne závora a za autem čeká na vjezd více aut.

Drobní řidiči a řidičky mají u parkování nevýhodu. Kleště!

Naštěstí se lze výše uvedeným problémům snadno vyhnout – stačí se vybavit kuchyňskými kleštěmi. Ty prodlouží dosah ruky, díky čemuž už nebude potřeba otevírat dveře nebo vystupovat. „Na první pohled to může být k smíchu,“ říká odborník na bezpečnou jízdu a pořadatel amatérských automobilových závodů, pan Petr Menzl, a dodává, „na druhou stranu vystupoval z auta mimo parkoviště, u automatu, může být nebezpečné.“ Expert tak vcelku bizarní pomůcku nezavrhuje.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček pro AutoŽivě

Na lístek z parkovacího automatu dosáhne i řidič drobné postavy. Kromě toho je tady další příležitost, jak kleště využít. Když něco zapadne pod sedačku, anebo ještě hůře, mezi sedačku a středovou konzolu. Tam se jen velmi těžko dlaň ruky dostane, zejména u mužů s masivnější konstitucí. Velká pinzeta je také alternativou. Pomocí takové pomůcky je snazší ztracený předmět uchopit. Pro manévrování s prsty mezi sedákem a středovou části vozu obvykle není dost prostoru.

Co na kleště říkáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě ne vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva