Lada 4×4 Bronto prošla tuningovou úpravou. Líbí se vám?

                   

Bronto přišlo s úpravou legendární Lady

A výsledek stojí opravdu za to. Velké množství automobilek pouští své vozy do tuningových úprav svým dvorním úpravcům. Mezi nejzvučnější jména patří například AMD pro Mercedes, BMW – M nebo Audi Sport. Ladu upravuje Bronto a nyní se tamní designéři pustili do úpravy legendární Lady 4×4.

Bronto se proslavilo úpravou modelu Bronto Marsh, šlo o úpravu terénního vozu Lady 4×4 (Niva) s portálovými nápravami. A nyní je tu konvenčnější Lada 4×4 Bronto, prodávaná automobilkou AvtoVAZ.

Upravená Niva je stále vhodným kandidátem do terénu

Ačkoli se předešlá úprava Nivy s názvem Bronto Marsh vzhledově povedla, její použití v terénu nebylo moc praktické. Konečně je tu vůz, který je jako stvořený i do extrémních terénních podmínek.

Auto dostalo světlou výšku proti původním 205 na 240 milimetrů a důkladnou úpravou prošel i podvozek, který je vybavený například vyztuženou nápravou, odlišnými pružinami tlumičů nebo samouzamykatelnými uzávěrkami diferenciálu. Rozchod kol je rozšířen na 1 478 milimetru vpředu a vzadu na 1 468 milimetru.

Obutá je do patnáctipalcových pneumatik o rozměru 235/75. Celý vnitřek podběhů je ochráněn pro jízdu na šotolinovém povrchu. V základní výbavě nechybí ani zesílená hluková izolace.

Motorizace zůstala stejná

Motorizace Lady 4×4 Bronto se nikterak nezměnila. Osvědčený zážehový čtyřválec s objemem 1690 cm,3 vyladěný na 61 kW a 129 N.m. je o něco pomalejší díky světlejší výšce než jeho sériové provedení. Z nuly na sto se Bronto dostane za osmnáct sekund a udávaná maximálka je 137 km/h. (Sériově vyráběná verze udává maximální rychlost 142 km/h)

Omlazený vzhled

O nový vzhled se postarají výrazně přepracované nárazníky, plastová mřížka masky chladiče i prahy. Nechybí ani přední mlhovky. Nedílnou součástí dobře vybaveného terénního vozu jsou střešní ližiny, které nechybí ani u této verze. Barvu karoserie si můžete objednat například v maskáčovém zbarvení.

Cena Lady 4×4 Bronto je nabízena v přepočtu asi na 250 000 korun a jde o nejdražší Nivu v nabídce. Základní třídveřový model 4×4 v Rusku stojí v přepočtu asi 165 000 korun.

Zdroj fotografií: auto-pravda.sk

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články