Hlasitější sportovní auto jste ještě neslyšeli. Generuje tolik decibelů jako helikoptéra, pusťte si motorovou symfonii

Jízdní vlastnosti Lamborghini Aventador jsou opravdu jedinečné. Hluk, který vydává, vám však může dokonce poškodit sluch.

i Zdroj fotografie: Lamborghini
                   

Všeobecně všechna Lamborghini jsou nejhlasitější ze všech automobilů dostupných na trhu. A to ať už se jedná například o Urus, Huracan nebo Aventador. Pro srovnání tento automobil produkuje stejný hluk, jako kdybyste stáli 5 metrů od rotoru vrtulníku. Příznivci sportovních automobilů jistě ocení kvalitní zpracování vozidla a jeho skvělé jízdní vlastnosti.

Aventador SVJ Roadster

Na videu níže můžete vidět Lamborghini upravené společností Novitec. Je vybaveno 6,5litrovým motorem, který dosahuje výkonu 700 až 780 koní (515 až 574 kW). Za zvukem motoru stojí 12válcový motor. Tento sportovní automobil z italské dílny zvládne z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy. Výfukový systém, jenž byl v Aventadoru použit, je také fascinující.

iZdroj fotografie: Lamborghini

Vzhledem k tomu, jaký motor Lamborghini dostalo pod kapotu, nemůžete očekávat spotřebu jako u běžných automobilů. Výrobce udává průměrnou spotřebu 17,2 l na 100 km, v městském provozu se může vyšplhat až na 33 litrů. Dalo by se říct, že má stejnou spotřebu jako nákladní auto.

Jedinečný zvuk motoru

Hluk tohoto motoru může přesahovat i více než 130 decibelů a poskytuje jedinečný zážitek z jízdy. Zvuky s hlučností nad tuto hranici však mohou trvale poškodit sluch. Pro srovnání – Ferarri F50 produkuje hluk o 102 decibelech, osobní auto v běžném provozu 80 dB a hluk na rokovém koncertě činí asi 110 dB. Zvuk tohoto automobilu navíc připomíná spíše zvuk závodního auta než sporťáku.

iZdroj fotografie: Lamborghini

Rozměry vozu jsou 1,14 m na výšku, 2,1 m na šířku a 4,94 m na délku. I přesto, že se jedná o sportovní automobil, se může pochlubit zavazadlovým prostorem o velikosti 140 litrů. Jízda je opravdu zážitek – automobil jede rychlostí až 340 km/h. Pokud byste si jej chtěli pořídit, museli byste si našetřit více než 12 milionů korun a počítat s tím, že pojistka také nebude nejlevnější.

Zdroj: Novitec

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články