Lamborghini má nový hypercar. Má však jeden problém – na silnice nemůže

                   

Lamborghini odnepaměti vyrábí nejenom designově, ale i výkonnostně unikátní vozy. A nyní chystá jednu zajímavou novinku. Nový hypercar, který má opět o kousek posunout možnosti toho, co je a co není reálné. Vůz je vyvíjen v divizi Lamborghini Squadra Corse, která je spojena primárně s motoristickými sporty. A právě zde má vzniknout velmi zajímavá a očekávaná novinka.

Zatím bez názvu

Příchod nového hypercaru je rozhodně žhavou zprávou, a tak se Lamborghini Squadra Corse snaží udržet mnoho informací pod pokličkou, a tak zveřejňuje jenom kusá fakta. Zatím proto není znám ani název. Ne proto, že by nebyl vymyšlený, ale proto, že ten bude odhalen příště. Jde o to lákat na novinku postupně. Stejně tak nebylo uvedeno ani to, kolik kusů má být vyrobeno. Rozhodně však půjde o limitovanou edici.

Ohromující výkon

Místo názvu byla zveřejněna jiná, dost možná zajímavější informace. A to o výkonu nového hypercaru z dílny Lamborghini. Po kapotou má být k dispozici motor V12 o objemu 6,5 litru. Už to samo o sobě dává tušit, že výkon nebude nijak malý. Až si však přečtete ono konkrétní číslo, garantujeme vám, že to výrazně překoná vaše původní představy a tipy. Výkon tohoto vozu má být až neuvěřitelných 830 koní. Je jasné, že můžeme čekat jak naprosto unikátní zrychlení, tak i ohromující maximálku. Na konkrétní data si musíme opět ještě nějakou dobu počkat.

Je tu jeden problém – nesmí na silnici

K novému hypercaru od Lamborghini se váže ještě jedna novinka, která zase až tak moc nepotěší. Spíše naopak. Jelikož za vývojem stojí Lamborghini Squadra Corse, tedy divize odpovědná za motoristické sporty, je celkem jasné, že auto nebude určeno na běžné silnice. Nebude mít potřebné homologace k tomu, aby se s ním případný zájemce svezl na běžných silnicích. Když si bude chtít užít jedinečný výkon, bude mít jedinou možnost. A tou je uzavřený okruh.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články