Lamborghini pozastavuje výrobu aut téměř do konce března

                   

Pokud pomineme čínské továrny, kde došlo v souvislosti s koronavirem k výraznému omezení produkce, tak se neobjevily žádné zprávy o tom, že by některé z automobilek v Evropě jakkoliv výrazně omezovaly, nebo snad zastavovaly výrobu. Nyní tu máme první, která se k tomuto kroku rozhodla. Tedy pokud nebudeme počítat FCA, jelikož zde sice došlo k ohlášení zastavení výroby, ale šlo spíše o symbolické gesto, jelikož ona pomyslná stopka byla vyhlášena jenom na pár dní, jenom v některých závodech.

Lamborghini přestane vyrábět na delší dobu

Zatímco FCA ohlásila zastavení výroby jenom na několik konkrétních dní, tak v případě Lamborghini to žádné symbolické gesto rozhodně není. I přes velké ztráty, které jsou v souvislosti s tím očekávány, se tato italská automobilka rozhodla, že výrobu přeruší na delší dobu. Konkrétně to má být až do 25. března. To však nemusí být striktně daný termín, kdy bude výroba obnovena. Jedná se o termín, kdy by mohla být obnovena. Vše záleží na konkrétním vývoji v zemi v souvislosti s koronavirem.

Nižší poptávka může ztráty snížit

V souvislosti s výskytem koronaviru došlo k tomu, že nejenom u Lamborghini, ale i u jiných automobilek došlo k tomu, že se rapidně snížila poptávka. To se na ziscích automobilky samozřejmě může negativně podepsat, ale zapomínat bychom neměli na to, že to tím případné ztráty spojené s pozastavením výroby může snížit a ty nebudou tak vysoké, jako v případě takzvaně plného provozu.

Přijdou další?

Otázkou je, jak se k současné situaci postaví i ostatní automobilky a zda u nich dojde také k určitému omezení, nebo ke zrušení výroby. Zatím jiné zprávy o tom, zda by někdo něco takového v nejbližších dnech plánoval, nemáme. Ale situace se mění doslova z minuty na minutu. A to jak pokud jde o počet nakažených, tak pokud jde o bezpečnostní omezení v rámci jednotlivých zemí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články