Legendární objev vzácných automobilů na opuštěném statku

Na jednom opuštěném francouzském statku objevili při vyklízení spoustu starých aut. Byli mezi nimi však i některé vzácné kousky.

i Zdroj fotografie: Flickr
i Zdroj fotografie: unsplash.com
i Zdroj fotografie: unsplash.com
i Zdroj fotografie: unsplash.com
i Zdroj fotografie: Unsplash.com
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Občas se stane, že nový majitel po koupi stodoly, garáže nebo starého objeví nějakého veterána, kterého si schovával předchozí vlastník. V tomto případě se na statku našlo hned několik vzácných vozů, jejichž cena byla opravdu vysoká. Nacházeli se mezi nimi jak sporťáky, tak i luxusní kousky nebo dokonce jedny z prvních vůbec masově prodávaných aut.

Nalezeno bylo přes 80 vozidel

Konkrétně se v prostorách statku nacházelo přesně 81 kousků starých automobilů. Většina z nich byla ukryta před deštěm a ostatními přírodními vlivy v prostorném skladu, některá však museli zachraňovat zpod keřů a napadaných větví. Majitel však dobře věděl, co koupil, a hodnotnější exempláře byli i zaplachtovány.

iJedním z nalezených aut byl i tento Jaguar E-Type.

Stávajícím vlastníkem byl Henry Ruggieri, který naneštěstí zemřel, a jeho rodina nehodlala dále pečovat o nemovitosti a o velké množství vozidel, která Henry nashromáždil. Zaplatili tedy aukčnímu domu Interencheres, aby jejich pozemek prodali spolu se vším, co se na něm nachází. Tým prodejců se práce ujal a téměř vše zpeněžili.

Spousta vzácných a drahých vozů

Prvním automobilem, který veřejnost v průběhu prodeje zaujal bylo Lamborghini Miura P400 z roku 1968. Jednalo se o 118. vyrobený kus s nájezdem menším, než 78 tisíc kilometrů.

iZdroj fotografie: Flickr
Lamborghini Miura, které se v takovémto stavu prodalo za více než 14 milionu korun.

Dalším starým sporťákem, který se podařilo zachránit a prodat byl Jaguar E-Type. Velký zájem byl i o vozy C3 Corvette, Lancia Flaminia, Jaguar XJ nebo Porsche 356 Pre-A.

Většina ze zmíněných vynesla aukčnímu domu a majitelům nemalé částky. Poslední zmíněné Porsche 356 se prodalo za 48 000 eur (přibližně 1 milion 235 tisíc korun), Jaguar E-Type vynesl 99 tisíc eur (více než 2 a půl milionu korun), avšak vozidlem, které se prodalo za nejvyšší částku zůstává Lamb. Miura, které se vydražilo za 560 tisíc eur (téměř 14 a půl milionu).

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články