Legendární Žigul byl přestavěn na monstrum s výkonem přes 600 koní

                   

Když se řekne Žigul, každý se jenom pousměje. To proto, že si představí typické ruské auto vyráběné automobilkou AvtoVAZ. Dnes bychom dané vozy zařadily do segmentu nižší střední třídy. My se společně podíváme na model VAZ 2105, který lze označit za v podstatě základní, skromně vybavené auto, které vycházelo z původního modelu 2101. Že však nemusí být nutně důvodem pro výsměch, to jasně dokládá tato unikátní přestavba.

Výkon přes 600 koní

Unikátem to tomto Žigulíku je rozhodně jeho výkon. Ti proto, že pod jeho kapotou není původní motorizace, kterou byl čtyřválec o objemu 1,3 litru a výkonu 68 koní. Pod kapotou tohoto upraveného modelu je řadový šestiválec Toyota 2JZ-GTE VVTI,, který dokáže nabídnout až neuvěřitelných 610 koní a točivý moment 700 Nm. V tu chvíli se tento Žigulík stává skutečnou bestií.

iZDROJ FOTOGRAFIE: auto.ru

Nezapomínejme také na to, že to není jenom změna motorizace, které dělá z tohoto auta skutečně výjimečný kousek. Zůstat na svém místě pochopitelně nemohla ani původní převodovka. Ta byla vyměněna za mechanickou BMW 320 ZF.

Jenom pár původních prvků

Když se podíváme na přestavbu vozu, je na první pohled vidět, že z původního Žigulíku, tedy z modelu VAZ 2105 toho skutečně moc nezůstalo. Je to jenom pár prvků karoserie, jsou to také tolik typické – i když lehce modifikované světlomety a dále to jsou jednotlivé prvky zavěšení. Nutno říci, že celá přestavba na tento unikátní vůz zabrala jeho majiteli dlouhých 10 let. V souvislosti s tím nutno dodat, že po nehodě v roce 2018 muselo být auto dáváno znovu do kupy.

iZDROJ FOTOGRAFIE: auto.ru

Auto je na prodej

Pokud vás toto auto zaujalo, je třeba říci, že jeho majitel je svolný i k prodeji auta. Podle současného vlastníka Fjodora Vorobyova je cena auta, které pojmenoval Jigacar zhruba 10 milionů rublů. V přepočtu na české koruny je to asi 3,3 miliony korun českých. Pokud se vám zdá cena příliš vysoká, nemýlíte se. A myslí si to i ostatní, jelikož možnost koupě tohoto vozu existuje od září 2019 a zatím se nenašel nikdo, kdo by měl skutečný zájem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články