Léto s kabrioletem aneb Nejlepší ojetiny do 100 tisíc

                   

Vyrazit v teplém slunném počasí jenom tak na výlet. Tak přesně k tomuto je určený kabriolet. Vůz, který není spojený ani tak s přesunem z bodu A do bodu B, ale je spíše spojený s možností udělat z jízdy zážitek. Pokud jste si chtěli kabriolet vždy koupit, nyní nastává ta správná doba, abyste byli na léto připraveni. A jaký vybrat, pokud do něho nechcete investovat více, než 100 000 Kč? Podívejte se na naše tipy na ojeté kabriolety, které vyhovují hned v několika parametrech. Jsou zajímavé, jsou kvalitní, jsou spolehlivé a také mají styl.

BMW E36

Pokud má být váš kabriolet symbolem kvality a také symbolem stylu, tak je vůz BMW E36 rozhodně skvělou volbou. Tato verze trojkové řady se vyráběla v letech 1993 – 1997 a i dnes vypadá stále poměrně moderně a zajímavě. Na svou dobu auto nabídlo i poměrně slušnou výbavu, což je v tuto chvíli další plus. Těšit se lze i na kožená sportovní sedala, nebo třeba palubní počítač. Vhodnou volbou jsou určitě šestiválcové motory, jako dvoulitr s výkonem 150 koní, stejně jako to může být o motor o objemu 2,8 litru, který nabídne výkon 193 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mercedes

Mercedes CLK A209

Nejenom BMW může pomoci uspokojit naši touhu po kvalitním a prestižním kabrioletu. Dobrým krokem je Mercedes CLK A209. Ten byl na trhu jako nový vůz k dispozici v letech 2002 až 2010. Díky tomu lze skutečně z čeho vybírat. A i tady na první pohled nezklame celkem elegantní vzhled, který má stále i po těch letech velký styl. Nutno však dodat, že i přes obecnou kvalitu značky je třeba dávat na ty exempláře, které mohou trpět na korozi. Jinak by vás vůz zklamat neměl. A to ani tím, co má pod kapotou. K dispozici jsou jak čtyřválcové motory, tak i šestiválce, se kterými se do svého limitu také můžete vejít. V případě zájmu o osmiválec už ale bude nutné si přece jenom připlatit.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mitsubishi

Mitsubishi Colt CC

Na tento kabriolet se velmi často zapomíná. A tak není vždy jisté, že na něho na inzertních webech vůbec narazíte. Pokud však ano, rozhodně bude stát za pozornost. Mitsubishi Colt CC se může řadit mezi povedené městské kabriolety, které se však neztratí ani mimo džungli velkoměsta. Právě díky svému vzhledu, který je spíše menší, vypadá vůz poměrně stylově. Zajímavostí je, že většina kabrioletů nabídla velmi slušnou výbavu, což je v současné době pro vás jako kupujícího plus. Jelikož jde primárně o kabriolet spíše do měst, může plně stačit čtyřválec s objemem 1,5 litru, který nabídne výkon 109 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Saab

Saab 9-3

Pokud se podíváme na další kabriolet, který není až tak známý, je to rozhodně první generace vozu Saab 9-3, která se také vyráběla ve verzi bez střechy. A to v letech 1998 – 2002. Velkým kladem tohoto modelu je zcela jistě i kvalita provedení. A to jak pokud jde o kvalitu a ochranu karoserie, tak pokud jde o použité materiály v interiéru. Proto i po těch letech řada exemplářů stále vypadá doslova jako nových. A mohou nadchnout i dobrou výbavou, kde nemusí chybět kožený interiér, automatická klimatizace, či okénka v elektrice. A pod kapotou? Třeba čtyřválec 2.0 Turbo s výkonem až 205 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: VW

VW Golf

Na závěr jednu známou klasiku. VW Golf je obecně velmi populárním vozem, který byl k mání také jako kabriolet. Náš cenový limit může dostačovat na čtvrtou generaci tohoto známého vozu. I když v dnešní době nemusí zaujmout svým designem, který ukazuje spíše na minulost auta, z hlediska jiných vlastností vás zklamat rozhodně nemusí. A to, i pokud jde o jízdní vlastnosti, nebo kvalitu provedení. Pod kapotou navíc můžete najít třeba dvoulitrový benzinový motor s výkonem 115 koní, nebo legendární 1,9 TDI s výkony od 90 až po 110 koní. I když se zdá výkon menší, tomuto vozu plně dostačuje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články