Lewis Hamilton bojuje proti koženým interiérům, protože je vegan

                   

Lewis Hamilton je známý jezdec Formule 1, který se může pyšnit hned šesti tituly mistra světa. V své kariéry dosáhl úspěchů, o kterých by se mohlo mnoha jeho soupeřům jenom zdát. Má ale i svůj osobní život, který před nějakým časem začal odhalovat. Hlavně potom fakt, že je vášnivým a zapřisáhlým veganem. A právě tento jeho životní má být důvodem, proč chce začít tlačit na Mercedes, aby začal přemýšlet nad tím, jaké materiály ve svých vozech používá.

Hamilton má problém s koženým čalouněním

Jako vegan Lewis Hamilton nejenom že odmítá maso, ale odmítá také veškeré živočišné produkty. Souvisí to hlavně s jeho postoji, které říkají, že zvířata by neměla být nutně chována pro užitek člověku. A už vůbec by neměla být zabíjena proto, aby se člověk najedl. A právě v souvislosti s tímto pohledem jezdci Formule 1 vadí, že jeho domovská stáj zvířata využívá k tomu, aby jejich kůži umisťovala do interiérů svých vozidel.

Chce ovlivnit postoj a přístup Mercedesu

Jeho cíl je jasný. Chce s Mercedesem vyvolat diskuzi o tom, zda je používání přírodní kůže v luxusních vozech skutečně nutné. Zda musí zvířata umírat právě proto, aby byla jejich kůže použita k tomu, aby majitelé daných vozidel měli pocit velkého luxusu. Bude se snažit vyvolat určitý pocit odpovědnosti k přírodě, který by podle jeho slov mohl pomoci snížit používání přírodní kůže. Zda to bude k něčemu, to zatím, není jasné. Pro někoho je jeho chování spíše úsměvné, když si představíme, jak přírodě ublíží každý závod Formule 1, jehož je součástí.

Jsou i jiné alternativy

Hamilton v souvislosti s tím poukazuje na to, že jsou i jiné alternativy a není to jenom přírodní kůže, která může dopomoci k luxusnímu vzhledu a dojmu. Své o tom ví třeba Tesla, která v minulosti začala používat kůži syntetickou, nebo také Bentley, kde je vývoj spojený s určitými druhy hub, které mohou také pomoci vyvinout materiál velmi podobný zvířecí kůži. Půjde podobnými cestami i Mercedes?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články