Mladík likvidoval pozůstalost po babičce. Neuvěříte, jaké auto našel…

                   

Byl by to opravdu skvělý renovační projekt.
Uživatel na síti Reddit jménem eriegin se do této situace dostal nedávno. Narazil totiž na na Lamborghini v pozůstalosti po svých prarodičích. Můžeme si jen představit překvapení a radost, když odkryl toto klasické italské mistrovské dílo mezi haraburdím po babičce.

Countach z roku 1981 byl dříve vlastněn jeho velmi starým dědečkem, který koupil tento vůz v 80-tých letech jako součást svého podnikání s exotickými a sportovními auty, jak je uvedeno v komentářích. Náklady na pojištění však byly tak vysoké, že se zmíněnému děděčkovi každodenní provoz nevyplatil. Takže na 20 let schoval tento vzácný kus spolu s několika dalšími schoval do garáže. To ovšem vede k další otázce: co jsou zač ta další auta? Zajímá nás to.

Vedle Lamborghini můžeme na fotce zřetelně vidět červené Ferrari 308. Pokud toto auto znáte, ano, je to stejný model jako ten, co Tom Selleck řídil ve veleúspěšném osmdesátkovém televizním seriálu Magnum. Je to jedno z nejslavnějších Ferrari konce 70. let a začátku 80. let. Jezdit dnes v něčem takovém by samozřejmě byla naprostá pecka.

Když se vrátíme ke zmíněnému Lamborghini Countach, vypadá to, že by auto mohlo normálně fungovat, stačila by malá renovace a samozřejmě vyčištění. Ale 20 let na špalcích není pro italský supersport nic dobrého, takže bude pravděpodobně potřeba více zásahů. Kromě toho se zdá, že nálezce úplně přesně neví, co s tímto autem a těmi ostatními podniknout. V komentáři najdeme zajímavý návrh:

„… Ale je také neuvěřitelné a vzácné vidět něco tak krásného (a cenného) v tomto stavu. Kdyby to bylo na mně, zprovoznil bych ho a vyčistil interiér, ale nechal exteriér co nejblíže tomu, jak vypadá teď. Má charakter a vypráví příběh o voze, který ho odlišuje od ostatních Lamborghini Countach. Určitě bych to viděl raději než dokonalé lakování.“

Uvažování toho chlapíka se nám líbí. Co si o tom myslíte vy?

Zdroj: Reddit, GT Spirit
Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články