Lupiči chtěli staršímu muži ukrást auto přímo před jeho zrakem. Ten však pohotovou reakcí krádeži zabránil

Tři lupiči chtěli na benzínové pumpě ukrást automobil staršímu muži. Ten se však nedal, a i přes početní převahu pachatelů si svůj vůz dokázal ubránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krádeže automobilů jsou v dnešní době i přes moderní techniku zamykání a alarmů vozů docela časté. Zloději používají ke krádeži mnoho metod, které jim zaručují úspěch. Nejčastěji odcizí vůz v noci na nějakém nenápadném místě. To se však nedá říct o třech mladících v Americe, kteří si svou oběť vybrali přímo na benzínové pumpě při tankování. Jejich pokus však skončil neúspěchem díky rychlé a pohotové reakci majitele vozu.

Maskovaní pachatelé v bílém minivanu

Takové tankování si starší řidič určitě nepředstavoval ani ve snu. Se svým automobil přijel k benzínové pumpě a jako normálně začal tankovat palivo, tak jako už nespočetněkrát předtím. Po chvilce se však začalo přibližovat bílé auto, které zaparkovalo těsně vedle něj. Z tohoto bílého minivanu vyskočili tři muži, kteří chtěli staršímu řidiči bílé Kie Optima sebrat klíče a odjet s jeho vozem pryč. Tankující muž však předvedl něco, co lupiči určitě nečekali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pohotová reakce tankujícího řidiče

Po tom, co pachatelé zaparkovali těsně vedle něj a rychle vyskočili z auta, si řidič Kie hned uvědomil o co se maskovaní muži snaží. Ihned mu došlo, že proti třem mužům nemá sám šanci, a okolo nebyl nikdo, kdo by mu pomohl. Proto se rozhodl pro velmi radikální krok. Vytáhl tankovací pistoli z hrdla nádrže svého automobilu a plným proudem začal palivo stříkat na pachatele, kteří se mu snažili sebrat klíče od jeho vozu.

Zloději se snažili obklíčit muže každý z jiné strany, to jim však nepomohlo. Řidič bílé Kie se s tankovací pistolí oháněl na všechny strany a lupiče pořádně osprchoval benzínem. Ti se ještě chvíli snažili, ale když uviděli, že to nemá cenu, rychle utekli do auta a odjeli pryč. Stačilo málo a jediná jiskra mohla způsobit obrovskou tragédii. Naštěstí se nikomu nic nestalo a řidič svůj automobil bez větších problémů ubránil před krádeží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlodějům se tento čin nevyplatil

Celý incident se stal v Americe na čerpací stanici. Staršího muže, který tankoval, i všechny pachatele natočila bezpečnostní kamera umístěna na budově benzínky. Kamerový záznam bude nyní prohlížet policie, která se bude celým případem nadále zabývat. Lupičům se tak jejich marný a neúspěšný pokus o krádež automobilu nevyplatí a po dopadení jím hrozí vysoký trest.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Zatímco Rusko musí trpět, Ukrajina se může radovat: americký systém Patriot „zatne tipec“ nesestřelitelné raketě Kinžal i letounu Su-35
Události247.cz
Události247.cz
Cena zůstává, hmotnost produktů je nižší: Obchody zdražují čím dál rafinovaněji
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vynalezl stroj času a zmizel: Někteří věří, že se Mike Marcum přesunul do 30. let
adbz.cz
adbz.cz
Pár kapek do vody: Orchidej se obsype květy díky citronové šťávě