Lupiči chtěli staršímu muži ukrást auto přímo před jeho zrakem. Ten však pohotovou reakcí krádeži zabránil

Tři lupiči chtěli na benzínové pumpě ukrást automobil staršímu muži. Ten se však nedal, a i přes početní převahu pachatelů si svůj vůz dokázal ubránit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krádeže automobilů jsou v dnešní době i přes moderní techniku zamykání a alarmů vozů docela časté. Zloději používají ke krádeži mnoho metod, které jim zaručují úspěch. Nejčastěji odcizí vůz v noci na nějakém nenápadném místě. To se však nedá říct o třech mladících v Americe, kteří si svou oběť vybrali přímo na benzínové pumpě při tankování. Jejich pokus však skončil neúspěchem díky rychlé a pohotové reakci majitele vozu.

Maskovaní pachatelé v bílém minivanu

Takové tankování si starší řidič určitě nepředstavoval ani ve snu. Se svým automobil přijel k benzínové pumpě a jako normálně začal tankovat palivo, tak jako už nespočetněkrát předtím. Po chvilce se však začalo přibližovat bílé auto, které zaparkovalo těsně vedle něj. Z tohoto bílého minivanu vyskočili tři muži, kteří chtěli staršímu řidiči bílé Kie Optima sebrat klíče a odjet s jeho vozem pryč. Tankující muž však předvedl něco, co lupiči určitě nečekali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pohotová reakce tankujícího řidiče

Po tom, co pachatelé zaparkovali těsně vedle něj a rychle vyskočili z auta, si řidič Kie hned uvědomil o co se maskovaní muži snaží. Ihned mu došlo, že proti třem mužům nemá sám šanci, a okolo nebyl nikdo, kdo by mu pomohl. Proto se rozhodl pro velmi radikální krok. Vytáhl tankovací pistoli z hrdla nádrže svého automobilu a plným proudem začal palivo stříkat na pachatele, kteří se mu snažili sebrat klíče od jeho vozu.

Zloději se snažili obklíčit muže každý z jiné strany, to jim však nepomohlo. Řidič bílé Kie se s tankovací pistolí oháněl na všechny strany a lupiče pořádně osprchoval benzínem. Ti se ještě chvíli snažili, ale když uviděli, že to nemá cenu, rychle utekli do auta a odjeli pryč. Stačilo málo a jediná jiskra mohla způsobit obrovskou tragédii. Naštěstí se nikomu nic nestalo a řidič svůj automobil bez větších problémů ubránil před krádeží.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zlodějům se tento čin nevyplatil

Celý incident se stal v Americe na čerpací stanici. Staršího muže, který tankoval, i všechny pachatele natočila bezpečnostní kamera umístěna na budově benzínky. Kamerový záznam bude nyní prohlížet policie, která se bude celým případem nadále zabývat. Lupičům se tak jejich marný a neúspěšný pokus o krádež automobilu nevyplatí a po dopadení jím hrozí vysoký trest.

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví