Řidiči drahých rychlých aut často ohrožují ostatní účastníky. Videokompilace jejich příšerných manévrů na silnicích

Mít drahé auto neznamená, že můžete překračovat povolenou rychlost a nedodržovat předpisy. Řidiči by se vždy měli k ostatním chovat ohleduplně.

                   

Koupí si nový sportovní drahý vůz a myslí si, že s tímto autem si můžou na silnici dovolit vše, co se jim zlíbí. Samozřejmě, že jsou i majitelé luxusních vozů, kteří poctivě dodržují předpisy. Je ale více těch, kteří svojí bezohlednou jízdou ohrožují ostatní účastníky provozu. Mít drahý vůz ale neznamená, že se z vás stane pán silnic.

Řidiči sportovních vozů

Na silnici můžete potkat všechny druhy řidičů. Někteří jedou tak jak mají, jiní se zase vlečou a jedou extrémně pomalu. Ty můžete pohodlně předjet bez toho, aniž byste ohrozili ostatní účastníky provozu včetně posádky pomalého auta. Největším problémem bývají majitelé drahých a sportovních vozů. Za každou cenu chtějí ukázat, kolik koní mají pod kapotou.

iZdroj fotografie: Ferrari

Přeceňování řidičských schopností

Ne vždy je ale dobré plně důvěřovat svému autu. Vždy byste měli přizpůsobit jízdu svým řidičským schopnostem a také výkonu auta. Silné automobily vás mohou svým výkonem překvapit a tak se může stát, že celou situaci nevyhodnotíte správně. Motor, který pohání vaše auto, vás překvapí a celé se to zvrtne. Nebezpečných situací na silnici přibývá. Chovat se ohleduplně k ostatním řidičům by mělo být samozřejmé.

Zbytečné dopravní nehody

Na videu níže můžete vidět dopravní nehody, které byly naprosto zbytečné. V některých případech stačí jen přemýšlet a dodržovat pravidla silničního provozu. I předepsaná rychlost má svůj smysl. Většinou k nehodám dojde z důvodu nepozornosti, nedání přednosti nebo nebezpečného předjíždění.

iZdroj fotografie: Pixabay

Silnice není závodní okruh

Zkoušet výkon vozu a co umí není v běžném silničním provozu vhodné. Pro tyto účely slouží uzavřené závodní okruhy. Některá menší letiště v České republice nabízí pronájem plochy, kde si můžete vyzkoušet výkon svého vozu a vytáhnout z něj legálně maximum. Na takovém uzavřeném okruhu budete mnohem klidnější. Celá plocha bude jen vaše a neohrozíte nikoho jiného.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyzkoušet jízdu v provozu si legálně můžete například na německých dálnicích, kde je neomezená rychlost. Jezděte vždy podle toho, na co se cítíte, a nepřeceňujte své schopnosti.

S jakou nebezpečnou situací na silnici jste se setkali?

Zdroj: STOP CHAM, Policie

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Hrnčíř

Zobrazit další články